• Biblia - ojczyzna
  • Monstrancja
  • Krzyż - wnętrze
  • Kosciół
  • Kościół wej.

RELIKWIE bł. STEFANA W. FRELICHOWSKIEGO

W środę wieczorem – 18.12.2013r., podczas Mszy św. roratniej, gościliśmy w naszej parafii harcerzy ZHR z 5 Ursynowskiej Drużyny Harcerzy „Puszcza” z drużynowym pwd. Michałem Radziwiłłem.

Przybyli oni do naszego kościoła z relikwiami bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego – druha WICKA. Peregrynacja relikwii bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona harcerstwa polskiego, jest organizowana z okazji Roku Stefana Wincentego Frelichowskiego w setną rocznicę Jego urodzin. Celem peregrynacji jest pogłębienie kultu bł. druha Wicka, przypomnienie jego postaci, rozwój religijny, pogłębienie wiary. Błogosławiony ks. phm. Stefan Frelichowski zmarł w obozie w Dachau, gdzie do końca był wierny swoim ideałom.

  • frelichowski