• Biblia - ojczyzna
 • Monstrancja
 • Krzyż - wnętrze
 • Kosciół
 • Kościół wej.

JASEŁKA W NASZEJ PARAFII

W dniu 17 grudnia 2013r., w Szkole Podstawowej nr 96, zostały przedstawione JASEŁKA dla rodziców i zaproszonych gości, natomiast następnego dnia, 18 grudnia, mogły to przedstawienie oglądać także uczniowie szkoły i zaproszone przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawcami.

Obsadę aktorską tworzyło 96 uczniów i nauczycieli szkoły, a głównym reżyserem była S. Loretta OP. Tematem przewodnim Jasełek były słowa Pana Jezusa: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili”. Uczniowie wybrali się do Betlejem, by ofiarować Panu Jezusowi swoje talenty. Jednak po drodze dzielili się tymi darami ze spotkanymi ludźmi, pomagając im w potrzebie. Przy żłóbku dzieci dowiedziały się, że czyniąc dobro innym, czynią to Panu Jezusowi. Główny aktor – mały Jezus, był bardzo aktywny, tańczył z aniołami i pasterzami, błogosławił i „tłumaczył” gestem ręki, jak należy postępować.

W piątek natomiast, 20 grudnia 2013r., w naszym kościele, JASEŁKA przedstawili także uczniowie Gimnazjum nr 91. Po Jasełkach uczniowie, nauczyciele i nasz Ksiądz Proboszcz, zostali jeszcze, aby wspólnie pośpiewać kolędy.

  

 • DSC06385
 • DSC06396
 • DSC06401
 • IMG_7658
 • IMG_7672
 • IMG_7687
 • IMG_7783
 • IMG_7790