• Roraty
  • Monstrancja
  • Bibkia = ojczyzna
  • Krzyż - wnętrze
  • Kosciół
  • Kościół wej.

RORATY ROZPOCZĘTE!

W poniedziałek, 2.12.2013r., w naszej parafii, rozpoczęliśmy odprawianie Mszy św. ku czci Matki Bożej zwanych RORATAMI.

Pomysł na tegoroczne roraty dał papież Franciszek. Kiedy go wybierano, jeden z kardynałów powiedział: „Nie zapomnij o ubogich”. A papież natychmiast pomyślał o św. Franciszku z Asyżu. „Jak bardzo chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich!” – to była druga myśl papieża. Celem tegorocznych Rorat jest pokazanie, że Kościół od zarania swoich dziejów dostrzegał i troszczył się o ubogich. Chcemy przeżywać Adwent z tymi, którzy w najbiedniejszych kochali Boga ze wszystkich sił.

Roraty w naszym kościele odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 18.00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA!

  • IMG_7226
  • IMG_7230
  • IMG_7235
  • IMG_7237
  • roraty