• Bibkia = ojczyzna
  • Krzyż - wnętrze
  • Kosciół
  • Witamy u Świętego Piotra i Pawła

Nowe organy w naszym kościele

Dobiegły końca prace związane z kapitalnym remontem i przebudową chóru organowego w naszym kościele, jak również jego zaplecza. Na chórze zainstalowano nowe, sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, sześćdziesięciosześciogłosowe organy firmy Allen.

Z tej okazji w niedzielę 5 marca, po każdej Mszy św., można było usłyszeć piękne brzmienie i przekonać się o ogromnych możliwościach naszych nowych organów, podczas krótkiego koncertu na tym wspaniałym instrumencie. Grali panowie: Jan Szuster (po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 12.30) i Krzysztof Łazutka (po Mszy św. o godz. 18.00).

organy.png

Muzycy wykonali utwory:

• Leo Boellmann - Toccata ze Suity Gotyckiej
  • Jan Sebastian Bach - Chorał “Liebster Jesu, wir sind hier”
  • Jan Sebastian Bach - Toccata i Fuga d-moll
  • David German - Festive Trumpet Tune
  • Dietrich Buxtehude - Chorał "Nun komm der Heiden Heiland"
  • Tomasz Kalisz - improwizacja organowa nt. Pieśni "Z dawna Polski Tyś królową"
  • Jacques-Nicolas Lemmens - Fanfara
  • Jan Sebastian Bach - Aria z III Suity Orkiestrowej D-dur - tzw. "Aria na strunie G"

• DSC01264_
  • DSC01270_