• Bibkia = ojczyzna
  • Kosciół
  • Witamy u Świętego Piotra i Pawła

100-lecie objawień fatimskich.

W małej portugalskiej miejscowości Fatima, od 13 maja do października 1917 roku, Matka Boża ukazywała się trojgu pastuszkom. Byli to: 10-letnia Łucja dos Santos, 7-letnia Hiacynta Marto i jej 9-letni brat - Franciszek Marto.

W sumie miało miejsce sześć objawień, których doznały dzieci w Cova da Iria. Za ich pośrednictwem Maryja wzywała ludzi do modlitwy różańcowej, nawrócenia i pokuty.

W sobotę, 13 maja 2017 r., Papież Franciszek podczas Mszy św. w sanktuarium w Fatimie, ogłosił świętymi dwoje pastuszków - świadków objawień maryjnych z 1917 roku: Hiacyntę i Franciszka Marto. Stało się to dokładnie w setną rocznicę objawień Matki Bożej.

W naszej parafii, od wielu już lat, trzynastego dnia każdego miesiąca, o godz. 17.00, odprawiane jest Nabożeństwo Fatimskie, podczas którego odmawiany jest różaniec, a potem odbywa się uroczysta procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej modlitwie, aby wypraszać pokój i nawrócenie dla całego świata.