• Bibkia = ojczyzna
 • Krzyż - wnętrze
 • Kosciół
 • Witamy u Świętego Piotra i Pawła

Pożegnanie Ks. Artura

Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, mając na względzie potrzeby Archidiecezji Warszawskiej, mianował Ks. Artura Patrejko wikariuszem Parafii N.M.P. Królowej Świata w Warszawie w dekanacie ochockim z dniem 27 sierpnia 2017 r. Jednocześnie zwolnił go z urzędu wikariusza naszej parafii.

Ks. Artur pracował w naszej wspólnocie ponad 6 lat. Jako kapłan sprawował sakramenty: chrzcił, spowiadał, celebrował Eucharystię i głosił kazania. Uczył również w Gimnazjum nr 91. W niedzielę, 25 czerwca, podczas Mszy św. o godzinie 9.00 kapłana żegnali w sposób szczególny lektorzy i ministranci, a także Ks. Proboszcz i liczni parafianie:

"Gdy sześć lat temu przychodził Ksiądz do naszej parafii, Opatrzność nie dała Księdzu łatwego zadania. Został Ksiądz opiekunem lektorów oraz ministrantów starszych. Mężczyzn i chłopaków w różnym wieku, z różnymi ideałami i innymi ambicjami. Jednak przez te sześć lat swojej posługi, potrafił Ksiądz zmotywować nas do większego oddania się Bogu. Wielu starszych ministrantów stało się w tym czasie lektorami. Wielu młodszych – starszymi ministrantami. Przeprowadzał nas Ksiądz przez różne decyzje i etapy naszego życia. Zdołał Ksiądz okiełznać tę młodzież w najtrudniejszym dla niej wieku i wskazać jej drogę doskonalenia się w Bogu. Dziękujemy za Księdza wkład w naszą grupę i prosimy o modlitwę w naszej intencji. Szczęść Boże!"

Podczas Mszy św. o godz. 12.30 – swoją wdzięczność i słowa pożegnania wypowiedzieli przedstawiciele kręgu Kościoła Domowego, działającego przy naszej parafii:

"Kochany Księże Arturze!

W Biblii czytamy: „Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem" (Koh 3,1). Był czas witania Cię w naszej parafii, a teraz, po 6 latach, nadszedł czas pożegnania.

To niełatwy moment dla nas wszystkich. Jest w naszych sercach smutek i żal, że tracimy kapłana, którego serdecznie polubiliśmy. Ale od smutku większa jest wdzięczność, że kogoś takiego pomiędzy nami mieliśmy. Dlatego dziś, pamiętając o słowach św. Pawła „W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was" (Tes 5,18), pragniemy z całego serca podziękować za pracę w naszej wspólnocie.

Dziękujemy za posługę duszpasterską w naszej parafii: za sprawowane w naszych intencjach Eucharystie, za każde mądre i pouczające słowo: i to, które padało w czasie homilii, i to, które mogliśmy usłyszeć w zwykłej rozmowie. Dziękujemy za udzielane sakramenty: włączanie dzieci we wspólnotę Kościoła w sakramencie chrztu, błogosławienie związków małżeńskich w sakramencie małżeństwa, za czas poświęcony pojednywaniu nas z Bogiem w sakramencie pokuty, za ukazywanie i dawanie nam Chrystusa, za to, że bez względu na wszystko spieszyłeś, w razie potrzeby, z ostatnim namaszczeniem. Dziękujemy za nabożeństwa, adoracje, wspólne modlitwy - słowem - za budowanie naszej duchowej wspólnoty.

Serdeczne Bóg zapłać składamy za opiekę nad grupą ministrantów, za uczenie naszych dzieci w gimnazjum jak żyć Bogiem i dla Boga, za katechezy dla narzeczonych, przygotowujące ich do przyjęcia sakramentu małżeństwa, za przygotowanie grupy młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W imieniu rodzin kręgu Domowego Kościoła szczególnie gorąco dziękujemy za Twoją posługę moderatora w naszym kręgu, za przybliżanie Słowa Bożego i lepsze Jego poznanie, za Twoje świadectwo, które umacniało naszą wiarę, za ciepło, jakim nas obdarzałeś, za zrozumienie, życzliwość i poświęcony czas - czasem czas, który był przeznaczony na Twój wypoczynek, za pomoc, na którą zawsze mogliśmy liczyć, za humor, a nawet Twoje z nas żarty...

Wiemy, że czasem było Księdzu ciężko z naszego powodu. Przepraszamy za to i prosimy, byś nam wybaczył.

Bóg zapłać, Księże Arturze, za wszystko dobro, które nam ofiarowałeś. Życzymy Ci dużo zdrowia, łask Bożych i darów Ducha Świętego w dalszej pracy duszpasterskiej. Niech Bóg obdarzy Cię swoim błogosławieństwem, a Matka Boża otacza płaszczem swej opieki.

Do życzeń dołączamy ten skromny bukiet i kosz owoców. Jest jednak prezent, którego nie da się owiązać wstążką - to dar modlitwy w intencji Księdza, o której zawsze będziemy pamiętać."

 • DSC07281
 • DSC07283
 • DSC07288
 • DSC07298
 • DSC07302
 • DSC07305
 • DSC07310
 • DSC07317
 • DSC07326
 • DSC07349
 • DSC07354
 • DSC07368
 • DSC07377
 • DSC07381
 • DSC07386
 • DSC07390
 • DSC07392
 • DSC07397
 • DSC07402
 • DSC07407