• Roraty
  • Kosciół
  • Witamy u Świętego Piotra i Pawła

XVII DZIEŃ PAPIESKI

W niedzielę, 8 października, w całej Polsce obchodzony był XVII Dzień Papieski. Jego organizatorem od lat jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W tym roku upłynął on pod hasłem: "Idźmy naprzód z nadzieją". Z tej okazji Siostra Loretta napisała i przygotowała z warszawską młodzieżą krótką scenkę o znaczeniu nadziei w naszym życiu. Była ona przedstawiana w naszej parafii na Mszach św. o godz. 9.00, 11.00 oraz o 12.30.

Pomysł powołania Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" narodził się po pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Fundacja powstała rok później. Dzień Papieski obchodzono po raz pierwszy w 2001 r.   .

Po wszystkich Mszach św., przy wyjściu z kościoła, wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 96 i Szkoły Podstawowej nr 384 zbierali pieniądze do puszek na pomoc stypendystom Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".