• RÓŻANIEC!
  • Kosciół
  • Witamy u Świętego Piotra i Pawła

Jasełka w naszej parafii

Stało się już tradycją, że uczniowie dwóch szkół mieszczących się na terenie naszej parafii, w okolicach świąt Bożego Narodzenia, przedstawiają Jasełka.

Przedstawienie bożonarodzeniowe Szkoły Podstawowej nr 384 miało miejsce dnia 22 grudnia 2017. W tym roku po raz pierwszy odbyło się ono w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12. Widzowie obejrzeli historię związaną z narodzeniem Pana Jezusa pt. „W poszukiwaniu Miłości Maleńkiej", którą przedstawili uczniowie klas: II i III gimnazjum. Dzieci z kl. I szkoły podstawowej przygotowały do przedstawienia taniec aniołków, a dzieci z kl. IV zaśpiewały piękną pastorałkę.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 96 przedstawili swoje Jasełka w dniu 9 stycznia, w nowo wyremontowanej sali gimnastycznej. Całość przedstawienia oparta była o „Hymn o miłości” z Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian. W role aktorów wcielili się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Uroku inscenizacji dodały kolędy oraz pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością.

A oto słowa, jakie Ks. Proboszcz skierował przy okazji „Jasełek”do Wspólnoty Szkoły Podstawowej Nr 96, przy ul. Sarabandy, w naszej parafii: (kliknij poniżej)

List Ks. Proboszcza na Jasełka