• Wielki Post 2018
  • Bibkia = ojczyzna
  • Krzyż - wnętrze
  • Kosciół
  • Witamy u Świętego Piotra i Pawła

Chorał gregoriański w naszej parafii

W sobotę, 7 kwietnia odbyły się w naszej parafii warsztaty chorału gregoriańskiego. Parafialny Chór "Jubilate Deo" oraz inne zainteresowane osoby uczestniczące w tym wydarzeniu mogły poznać historię tego śpiewu, język chorału a także zapoznać się z różnymi technikami wykonawczymi.

Później miały miejsce zdjęcia praktyczne, w trakcie których uczestnicy przygotowali repertuar śpiewów na II Niedzielę Wielkanocną: antyfonę na wejście, sekwencję Victimae paschali laudes, antyfonę na komunię, oraz maryjną antyfonę Regina caeli na zakończenie mszy świętej. Warsztaty zakończyły się udziałem w niedzielnej mszy świętej o godz. 18.00, podczas której schola warsztatowa wykonała przygotowane śpiewy. Uczestnicy przyznali, że pierwsze zetknięcie z tym rodzajem muzyki nie jest łatwe, ale szybko udało się przezwyciężyć początkowe bariery. Mamy nadzieję, że pierwszy śpiew Kościoła, jakim jest chorał gregoriański, będzie jeszcze nie raz wykonywany podczas liturgii w naszej parafii. 

DSC05948.JPG

DSC05953.JPG

DSC05978.JPG

DSC05981.JPG

DSC06037.JPG

DSC06076.JPG

DSC06100.JPG

Regina caeli.jpg