• Wakacje!
 • Czerwcowe 2018
 • Bibkia = ojczyzna
 • Krzyż - wnętrze
 • Kosciół
 • Witamy u Świętego Piotra i Pawła

Pielgrzymka Chóru Jubilate Deo

            Nowy rok swojej działalności nasz Parafialny Chór „Jubilate Deo” rozpoczął pielgrzymką. W dniach 7 – 9 września chórzyści wraz z Siostrą Wojciechą odwiedzali sanktuaria maryjne Ziemi Kłodzkiej.

            Pierwszym z nich była Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie Śląskim. Tutaj mogliśmy wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu watykańskiego organisty, Juana Paradell Sole. Wielkim przeżyciem było dla nas ucałowanie figurki Matki Bożej Strażniczki Wiary. Jest to najstarsza drewniana figura Maryi w Polsce – datowana jest ona na 1010 rok. Tego dnia zwiedziliśmy również Kłodzko z jego zabytkami. Wieczorem modliliśmy się śpiewem podczas Mszy świętej u Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji.

            Następnego dnia uczestniczyliśmy we Mszy świętej podczas odpustu w Bazylice w Wambierzycach. Tu uczciliśmy Wambierzycką Królową Rodzin. Popołudnie spędziliśmy w Błędnych Skałach oraz w Kudowie Zdroju. Tam modliliśmy się w Kaplicy Czaszek oraz przy grobie bł. Gerharda Hirschfeldera, pochodzącego z Kłodzka męczennika II wojny światowej.

            W niedzielę po Mszy świętej odwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, a także pobliski kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tu zwróciła naszą uwagę barokowa ambona w kształcie wieloryba. Ostatnim, rekreacyjnym już punktem programu, był spacer po parku zdrojowym z Polanicy – Zdroju.

            Wdzięczni Panu Bogu za tak piękne przeżycia wróciliśmy do Warszawy.

 • DSCN6568
 • DSCN6571
 • DSCN6588
 • DSCN6593
 • DSCN6609
 • DSCN6624
 • DSCN6645
 • DSCN6653
 • DSCN6705
 • DSCN6720
 • DSCN6770
 • DSCN6804
 • DSCN6817
 • DSCN6858
 • DSCN6892
 • DSCN6987
 • DSCN7023
 • DSCN7027
 • DSCN7093
 • DSCN7134