• Roraty
  • Kosciół
  • Witamy u Świętego Piotra i Pawła

Pielgrzymka Chóru Jubilate Deo

Nowy rok swojej działalności nasz Parafialny Chór „Jubilate Deo” rozpoczął pielgrzymką. W dniach 7 – 9 września chórzyści wraz z Siostrą Wojciechą odwiedzali sanktuaria maryjne Ziemi Kłodzkiej.

Pierwszym z nich była Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie Śląskim. Tutaj mogliśmy wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu watykańskiego organisty, Juana Paradell Sole. Wielkim przeżyciem było dla nas ucałowanie figurki Matki Bożej Strażniczki Wiary. Jest to najstarsza drewniana figura Maryi w Polsce – datowana jest ona na 1010 rok. Tego dnia zwiedziliśmy również Kłodzko z jego zabytkami. Wieczorem modliliśmy się śpiewem podczas Mszy świętej u Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji.

Następnego dnia uczestniczyliśmy we Mszy świętej podczas odpustu w Bazylice w Wambierzycach. Tu uczciliśmy Wambierzycką Królową Rodzin. Popołudnie spędziliśmy w Błędnych Skałach oraz w Kudowie Zdroju. Tam modliliśmy się w Kaplicy Czaszek oraz przy grobie bł. Gerharda Hirschfeldera, pochodzącego z Kłodzka męczennika II wojny światowej.

W niedzielę po Mszy świętej odwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, a także pobliski kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tu zwróciła naszą uwagę barokowa ambona w kształcie wieloryba. Ostatnim, rekreacyjnym już punktem programu, był spacer po parku zdrojowym z Polanicy – Zdroju.

Wdzięczni Panu Bogu za tak piękne przeżycia wróciliśmy do Warszawy.

• DSCN6568
  • DSCN6571