• Wakacje!
  • Czerwcowe 2018
  • Bibkia = ojczyzna
  • Krzyż - wnętrze
  • Kosciół
  • Witamy u Świętego Piotra i Pawła

Zmarł Ks. Prałat STANISŁAW KALINOWSKI

pogrzeb.jpg

Dziś rano, 8 stycznia 2019 roku, Pan odwołał nagle do siebie Rezydenta naszej parafii, Księdza Prałata Stanisława Kalinowskiego. Swoją posługę w naszej wspólnocie pełnił on od 2001 roku.

Ksiądz Prałat Stanisław Kalinowski urodził się 18.04.1945 roku w Kłudnie w parafii Klwów koło Przysuchy w diecezji sandomierskiej (obecnie radomskiej). Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24 maja 1970 roku. W 1986 roku uzyskał tytuł magistra prawa kanonicznego na ATK. Był wikariuszem w parafiach: Iłów koło Sochaczewa, Parafii Wniebowzięcia NMP w Skierniewicach, Parafii Matki Bożej Zwycięskiej na warszawskim Rembertowie, Parafii św. Wincentego w Otwocku, w Powsinie, Wilanowie oraz w Warszawie w Parafii św. Augustyna na Muranowie. Ksiądz Prałat Stanisław pełnił także funkcję proboszcza w Kamionie Sochaczewskim, gdzie wybudował plebanię. Od 1991 roku był referentem i skarbnikiem Wydziału Finansowego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Należał również do Rady ds. Ekonomicznych Kurii. Pełnił funkcję kapelana kaplicy w gmachu Sejmu. Był także rezydentem w Parafii Archikatedralnej świętego Jana Chrzciciela w Warszawie na Starym Mieście. Od 2001 roku przebywał jako Rezydent w Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pyrach, gdzie ofiarnie służył wspólnocie udzielając sakramentów świętych. W 2013 roku został Kanonikiem Honorowym Kapituły Kolegiackiej Świętej Opatrzności Bożej. Jednocześnie był Sędzią Sądu Metropolitalnego Warszawskiego.

Pogrzeb śp. Księdza Prałata Stanisława odbędzie się w sobotę, 12 stycznia o godz. 11.00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie - Pyrach. Ciało Księdza Prałata Stanisława będzie wystawione w świątyni od godz. 9.30. O godz. 10.15 różaniec w intencji Zmarłego przy trumnie. Po Mszy świętej ciało śp. Księdza Stanisława zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. 

Niech spoczywa w pokoju wiecznym...

IMG_7503!.JPG