• Miłosierdzie 2019
  • Kosciół
  • Witamy u Świętego Piotra i Pawła

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS

Działając w ramach ogólnopolskiej akcji CARITAS, w dniach 29 i 30 marca br. wolontariusze ze szkół mieszczących się na terenie naszej Parafii, pod opieką Sióstr Dominikanek - Loretty, Magdaleny i Celiny, zbierali produkty spożywcze, które będą przekazane rodzinom i osobom samotnym żyjącym w trudnych warunkach materialnych.

Była to kolejna zbiórka żywności zorganizowana w naszej Parafii, ale tym razem odbywała się równolegle w dwóch sklepach - w supermarkecie AUCHAN URSYNÓW i LIDL'u przy ul. Puławskiej 540.

Akcja odbywała się pod patronatem CARITAS i wszystkie formalności związane z uzyskaniem pozwoleń na jej przeprowadzenie były w gestii parafialnego zespołu tej organizacji.  Najwięcej jednak obowiązków związanych z tym przedsięwzięciem wzięły na siebie nasze nieocenione Dominikanki, mimo że Siostry skromnie mówiły, że to nasze wspólne dzieło.  Siostry zwerbowały wolontariuszy, czuwały nad ich działalnością i zapewniły całą logistykę.

Dzięki ludziom dobrej woli udało nam się zgromadzić wiele kilogramów żywności, która przed Świętami Wielkanocnymi trafi do potrzebujących.

Słowa podziękowania należą się również paniom nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej nr 96, rodzicom wolontariuszy i innym osobom z naszej Parafii, które poświęciły swój czas i siły na wsparcie akcji, m. in. przewożąc pozyskane dary do siedziby zespołu Caritas.

Urszula Zielińska - Parafialny Zespół Caritas

SP 96!.jpg