• Wakacje!
  • Bibkia = ojczyzna
  • Krzyż - wnętrze
  • Kosciół
  • Witamy u Świętego Piotra i Pawła

Festiwal Muzyki Sakralnej w Kozienicach

Śpiew jest głosem Kościoła, niezbędną częścią jego uroczystości, czyni piękną nawet pustynię, daje zajęcie Aniołom, jest duchową ozdobą niebiańskiej republiki (św. Bazyli Wielki).

Wczoraj (28 kwietnia) w Kozienicach odbył się VII Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika. W tym wielkim święcie wziął udział nasz Chór Parafialny „Jubilate Deo”. Wśród zaprezentowanych przez zespół utworów znalazły się m.in. kompozycje patrona Festiwalu, Józefa Furmanika (1867-1953), wieloletniego organisty kościoła św. Aleksandra w Warszawie, który ostatnie lata swojego życia spędził w Kozienicach.

Oprócz Chóru „Jubilate Deo” wystąpiły:
Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka pod dyrekcją Ewy Izdebskiej, Chór Fa-Mi-Re im. Józefa Furmanika z Kozienic pod dyrekcją siostry Anny Sulimy, Kameralny Zespół Wokalny „Modo Maiorum” z Warszawy pod dyrekcją Michała Straszewskiego oraz jako Gość Festiwalu Chór Mieszany Katedry wawelskiej z Krakowa pod dyrekcją Andrzeja Korzeniowskiego.

Po części koncertowej chórzyści uczestniczyli w Eucharystii, a zakończeniem Festiwalu była wspólna modlitwa i złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

IMG_7135.jpg

IMG_7137.jpg

IMG_7155.jpg

IMG_7164.jpg

IMG_7165.jpg

IMG_7197.jpg

IMG_7200.jpg