• Znicze
  • Monstrancja
  • Bibkia = ojczyzna
  • Krzyż - wnętrze
  • Kosciół
  • Kościół wej.

Pielgrzymka naszego chóru

W miniony weekend nasz Parafialny Chór „Jubilate Deo” odbył pielgrzymkę śladami Sługi Bożej Matki Kolumby Białeckiej, Założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Dominika oraz świętych dominikańskich.

W sobotę, 1 czerwca, wyruszyliśmy do pierwszego klasztoru Sióstr Dominikanek w Polsce znajdującego się w Tarnobrzegu – Wielowsi. Tego dnia mogliśmy zwiedzić zabytki w pobliskim Sandomierzu. Dominikanin, o. Andrzej Bielat, przybliżył nam historię tego królewskiego miasta. Modliliśmy się również w kościele św. Jakuba, gdzie znajdują się relikwie bł. Sadoka i 48 Towarzyszy, męczenników sandomierskich zamordowanych podczas najazdu tatarskiego w 1260 roku. Ziemia sandomierska zachwyciła nas nie tylko urokiem starego miasta, ale też pięknem przyrody. Przeszliśmy Wąwozem Królowej Jadwigi, a na koniec dnia mogliśmy oglądać rozległą panoramę okolicy ze szczytu pobliskich Gór Pieprzowych, największego naturalnego Rosarium w Europie.

Po powrocie do Wielowsi mogliśmy poznać historię przybycia Sługi Bożej Matki Kolumby Białeckiej do tego miejsca, a także zobaczyć celę zakonną, w której mieszkała.

W niedzielny poranek Chór uczestniczył we Mszy świętej w kaplicy sióstr dominikanek, a po Eucharystii zaprezentował kilka utworów. W drodze powrotnej do Warszawy mieliśmy okazję zobaczyć XVII – wieczny kościół podominikański w Klimontowie (tu na organach grywał sam Franciszek Liszt) a także ruiny zamku Krzyżtopór. Ostatnim punktem pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Świętokrzyskiej w Kałkowie. Pełni wrażeń wróciliśmy do Warszawy.

DSCN7410.JPG

DSCN7427.JPG

DSCN7782.JPG

DSCN7810.JPG

DSCN7888.JPG

DSCN8011.JPG

DSCN8190.JPG

DSCN8191.JPG