• Nabożeństwa Majowe 2020
  • SUPLIKACJE
  • Biblia - ojczyzna

Słowo do parafian 14 marca 2020 r.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, w duchu największego zrozumienia i odpowiedzialności proszę o roztropność i zaufanie.

Kochani!

Przypominam o dyspensie wydawanej 13 marca 2020 r. przez Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Warszawskiego, od obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy Świętej niedzielnej. Jednocześnie zachęcam do uczestniczenia we Mszy Świętej transmitowanej za pośrednictwem telewizji, radia lub internetu. W obecnej sytuacji media te stworzyły nam wiele propozycji i możliwości przeżycia niedzielnej Mszy Świętej:

Znalezione obrazy dla zapytania: strzałka gif

TRANSMISJE NIEDZIELNYCH MSZY ŚWIĘTYCH

Odwołuję rekolekcje parafialne, które miały rozpocząć się 22 marca br. Ksiądz profesor Tomasz Stępień, który miał nam je poprowadzić zapewnia nas o pamięci w modlitwie i przygotuje dla nas od 22 do 25 marca komentarze do Ewangelii na dany dzień. Nagrania będą dostępne w plikach mp3 na stronie internetowej naszej parafii. Uzgodniliśmy również z księdzem profesorem, że jeśli tylko warunki na to pozwolą to zorganizujemy rekolekcje parafialne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zawieszam do odwołania spotkania grup parafialnych oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nie jest to łatwe doświadczenie, ale spróbujmy, Kochani przeżyć ten wyjątkowy czas jako zaproszenie do praktyki modlitwy osobistej przeżywanej także we wspólnocie rodzinnej. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie najbardziej potrzebują naszego ufnego wołania do Boga. Pan Jezus w czasie ostatniej wieczerzy modlił się o jedność wśród swoich uczniów i nieustannie Jego modlitwa nas wspiera.

W niedzielę 15 marca, Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00. Od Mszy Świętej o godz. 15.00, będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

Udostępniam również bezpośredni kontakt do mnie bądź drogą poczty elektronicznej: , bądź na numer tel. 608003312.

Kochani, trwajmy w tych dniach w ufnej modlitwie i jedności.

Proboszcz - Ks. Ronald Kasowski

Znalezione obrazy dla zapytania: strzałka gif 

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI