• SUPLIKACJE
  • Biblia - ojczyzna

TRIDUUM PASCHALNE

Kochani!

Przed nami najważniejsze dni roku, które uobecniają prawdę naszego odkupienia. Tajemnica wiary wyrażająca się w męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, to fundament naszej ufności i zawierzenia Panu Bogu.

W niełatwym czasie przychodzi nam dziś przeżywać to misterium obecności Boga pośród nas. Poczucie lęku, niepewność, realne zagrożenie życia wypełniają nasze osobiste i społeczne doświadczenia i relacje. Próbujemy w imię solidarnej MIŁOŚCI, odpowiedzialnie chronić życie własne i innych. Warunki w jakich dziś funkcjonujemy pozostają dla nas obce, a często wręcz niezrozumiałe. Nikt z nas tego nie wie jakie rozwiązania przyjąć, jak postąpić, czy słusznym jest taki a nie inny wybór. W tym wszystkim, co dziś pozostaje naszym udziałem, musimy często na nowo uczyć się tego co do tej pory pozostawało oczywistością albo normą. Co mieliśmy na wyciągnięcie ręki i nie zawsze docenialiśmy.

Doświadczenie wiary, praktyka religijności, a może i codzienna dotychczasowa rutyna powodują, że nasze relacje z Panem Bogiem i drugim człowiekiem nabierają w obecnym czasie nowego znaczenia i wymiaru. Udział w przeżyciu spotkania z Panem Bogiem, które dokonuje się w transmisjach telewizyjnych, radiowych lub za pomocą Internetu budzi ogromną tęsknotę za realną wspólnotą eklezjalną. Szereg obostrzeń i rozporządzeń sanitarnych, które mają nas chronić przed zarazą, stają się wielkim wyzwaniem w przeżywaniu i praktykowaniu naszej wiary. Ogromne dylematy i rozterki, które nam towarzyszą wymagają od nas wielkiej odpowiedzialności i zawierzenia Bożej Opatrzności.

W takim kontekście przeżywać będziemy tegoroczne Święta Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Celebracja uroczystości Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, Męki Syna Bożego w Wielki Piątek, Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę, a także radości zmartwychwstania w Niedzielę Wielkanocną musimy przeżyć w gronie najbliższej rodziny, przyjaciół lub w niełatwym doświadczeniu samotności. Sprawowana w tych dniach liturgia w kościele bez udziału świeckich wiernych to bolesne i bardzo trudne doświadczenie, które będzie udziałem nas wszystkich.

Kochani! Pozostajemy z Wami w duchowej tęsknocie i łączności. Dziękujemy za każdy przejaw życzliwości i modlitwy, którą nas otaczacie bo jej owoców doświadczamy każdego dnia. W naszej modlitwie polecamy Was wszystkich, Wasze Rodziny, osoby w podeszłym wieku i najmłodsze latorośle. Pamiętamy o wszystkich, dla których obecny czas jest szczególnym doświadczeniem krzyża i prosimy o Boże zmiłowanie nad nami. O miłosierdzie Boga, abyśmy mogli żyć mocą Bożego błogosławieństwa i opieki.    

W czasie Triduum Paschalnego od 9 kwietnia do 11 kwietnia, nasz kościół będzie otwarty w następujących godzinach:

W Wielki Czwartek  - od godziny 15.00 do godziny 17.30

W Wielki Piątek - od godziny 14.30 do godziny 18.00

W Wielką Sobotę - od godziny 14.30 do godziny 18.00

W tym czasie będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Najświętszego Sakramentu.

Liturgia w naszym kościele będzie sprawowana w Wielki Czwartek o godzinie 18.00, w Wielki Piątek o godzinie 19.00 i w Wielką Sobotę o godzinie 19.30. W Niedzielę Zmartwychwstania oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku świątecznego tzn. o godzinie: 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00.

W Niedzielę Zmartwychwstania kościół będzie otwarty również od godziny 15.00 do godziny 17.30. W tym dniu Msze Święte będą sprawowane z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Przygotowujemy transmisje wideo w Internecie Liturgii Triduum Paschalnego z naszego kościoła na kanale YouTube: transmisja.pyry.

Jak tylko zostanie zweryfikowane nasze konto do transmisji przez YouTube natychmiast udostępnimy bezpośredni link z naszej internetowej strony parafialnej. 

Proboszcz - Ks. Ronald Kasowski