• !RÓŻANIEC!
  • Kosciół
  • Witamy u Świętego Piotra i Pawła

WIELKA KANONIZACJA

Niedziela 27.04.2014r. to wielki dzień dla Kościoła powszechnego i dla nas Polaków, bowiem dwaj wielcy papieże: Jan XXIII i Jan Paweł II zostali oficjalnie zaliczeni w poczet świętych. Stało się to w święto Miłosierdzia Bożego.

W naszej parafii również przeżywaliśmy to wydarzenie bardzo uroczyście. Została zrobiona specjalna dekoracja w kościele i na zewnątrz, podkreślająca kanonizację naszego wielkiego rodaka. Gościliśmy także na wszystkich Mszach świętych zespół „Classic Angelicus”, który przygotował specjalny program w hołdzie Janowi Pawłowi II. Tego dnia, po Mszy św. wieczornej, odbył się również okolicznościowy koncert tego zespołu. Po wspólnej modlitwie w intencji rodzin, odmówionej za wstawiennictwem św. Jana Pawła II na zakończenie każdej Mszy św., można było zabrać do swojego domu płomień – Iskrę Bożego Miłosierdzia.

• IMG_9105-MOTION