30 kwietnia 2017 r. III Niedziela Wielkanocy

KOMUNIKATY PARAFIALNE

30 kwietnia 2017 r. – III Niedziela Wielkanocy

 1. Dzisiaj – NIEDZIELA BIBLIJNA – Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. O godz. 17.30 Nieszpory.
 1. Jutro – 01 maja, rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszym kościele odprawiane one będą przez cały miesiąc maj o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału. Szczególnie w tym miesiącu starajmy się przyozdobić krzyże i kapliczki przydrożne, przy których gromadźmy się na wspólną modlitwę i śpiew Litanii Loretańskiej. Jednocześnie zapraszamy na sąsiedzkie Nabożeństwa Majowe przy kapliczce Pana Jezusa Dobrego Pasterza, na rogu ulic Rajskich Ptaków i Puchaczy - codziennie w maju o godz. 20.30 
 1. We wtorek – 02 maja – Święto Flagi Narodowej. Pamiętajmy o przyozdobieniu naszych posesji FLAGAMI NARODOWYMI.
 2. W środę – 03 maja - Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Rocznica Konstytucji 3 maja 1791 roku, Święto Narodowe, oraz Dzień Emigranta. Msze święte w tym dniu odprawiane będą według porządku niedzielnego.
 1. W tym tygodniu: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę, w godzinach od 10.00 do 12.00, księża udadzą się do chorych z Komunią Świętą.
 1. W przyszłą niedzielę – 7 maja, rozpoczniemy Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Ofiary składane na tacę podczas Mszy świętych, przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 1. Informujemy, że Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii, odbędzie się w niedzielę 14 maja w dwu grupach: na Mszy św. o godz. 9.00 i 12.30.
 1. Zachęcamy do łączenia z Mszą świętą różnych wydarzeń w naszym życiu rodzinnym. A są nimi np. rocznica ślubu, urodzin, dzień imienin. Pamiętajmy także o tych, którzy odeszli. Przypominamy, że można już zgłaszać intencje Mszy świętych na drugą połowę roku 2017.
 1. Po Mszach świętych zapraszamy do kawiarenki, gdzie możemy zakupić prasę katolicką, do lektury której gorąco zachęcamy.
 1. W miesiącu kwietniu zmarli nasi parafianie:

+ Andrzej Ślusarz – lat 85

+ Marian Skrzypek – lat 59

+ Bolesław Rzepnikowski – lat 97

+ Józef Szczotka – lat 73

+ Lucyna Wielogórska – lat 72

+ Józefa Lityńska – lat 87

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Polecamy

 • archidiecezja-warszawska.jpg
 • internetowa-liturgia-godzin.jpg
 • kai.jpg
 • katolik.jpg
 • konferencja-episkopatu.jpg
 • lossservatore-romano.jpg
 • mateusz.jpg
 • nekrologi-warszawskie.jpg
 • opoka.jpg
 • pacierz-pl.jpg
 • radio-maryja.jpg
 • sekcja-polska.jpg
 • watykan.jpg