07 maja 2017 r. IV Niedziela Wielkanocy

KOMUNIKATY PARAFIALNE

07 maja 2017 r. – IV Niedziela Wielkanocy

 

 1. Dzisiaj, rozpoczynamy kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. O godz. 17.30 Nabożeństwo majowe.
 1. Jutro – 08 maja Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Jest to także dzień imienin Ks. Prałata Stanisława i Siostry Stanizji, Przełożonej pyrskiej wspólnoty Sióstr Dominikanek. Wdzięczni za ich posługę, składamy najlepsze życzenia, wsparte naszą modlitwą.
 1. W sobotę – 13 maja, w Warszawie Uroczystość N.M.P. Łaskawej, głównej Patronki stolicy. O Godz. 17.00 – nabożeństwo Fatimskie, połączone z nabożeństwem majowym.
 1. Również w sobotę – 13 maja, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w godzinach 10.00 – 16.00, pod patronatem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, odbędzie się, „Pierwszy Europejski Festiwal Schumana”. Festiwal zainauguruje uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Piotr Jarecki. Obok oprawy muzycznej uczestnicy Festiwalu będą mieli okazję wysłuchać prelekcji o Robercie Schumanie oraz uczestniczyć w wielu warsztatach poświęconych różnym aspektom życia społecznego w świetle idei przyświecających działaniom tego wielkiego człowieka. Wstęp na Festiwal jest wolny. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej.
 1. Za tydzień, w niedzielę - 14 maja, w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszach świętych o godz. 9.00 i 12.30. Rocznica I Komunii Świętej - w sobotę - 13 maja, na Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź dzieci rocznicowych w czwartek o godz. 17.00.
 1. Owocem ŚDM będą spotkania, które pragną poprowadzić młodzi z Filipin oraz Szwajcarii, których gościliśmy w naszej parafii w lipcu ubiegłego roku. Należą oni do Formacji “Couples for Christ”, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie, a po raz pierwszy w Polsce. Jeśli zatem chcesz uczynić swoje życie pełniejszym wraz z Chrystusem, zapraszamy na spotkania, które odbywać się będą w domu parafialnym i kawiarence. Dokładny plan spotkań wraz z poruszanymi tematami znajduje się na tablicy ogłoszeń, oraz na ulotkach rozdawanych w tylnej części kościoła.
 1. Po Mszach świętych zapraszamy do kawiarenki, gdzie możemy zakupić prasę katolicką, do lektury której gorąco zachęcamy.

Polecamy

 • archidiecezja-warszawska.jpg
 • internetowa-liturgia-godzin.jpg
 • kai.jpg
 • katolik.jpg
 • konferencja-episkopatu.jpg
 • lossservatore-romano.jpg
 • mateusz.jpg
 • nekrologi-warszawskie.jpg
 • opoka.jpg
 • pacierz-pl.jpg
 • radio-maryja.jpg
 • sekcja-polska.jpg
 • watykan.jpg