14 maja 2017 r. - V Niedziela Wielkanocy

KOMUNIKATY PARAFIALNE

14 maja 2017 r. – V Niedziela Wielkanocy

 

 1. Dzisiaj - w naszej parafii, podczas Mszy świętych o godz. 9.00 i 12.30 - Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku 67 dziewczynek i 61 chłopców dołączy do wspólnoty Stołu Eucharystycznego. Prośmy Pana, aby te dzieci pozostały wierne Chrystusowi przez całe swoje życie.
 1. Nabożeństwo majowe - o godz. 17.30. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele przez cały miesiąc maj o godz. 17.30. Zapraszamy również na sąsiedzkie nabożeństwa majowe przy kapliczce Pana Jezusa Dobrego Pasterza na rogu ulic Rajskich Ptaków i Puchaczy – codziennie w maju o godz. 20.30. Również w Zgorzale – codziennie o godz. 19.30.
 1. Od jutra, do piątku włącznie, będzie trwał „Biały Tydzień”. Każdego dnia dzieci pierwszokomunijne uczestniczyć będą we Mszy św. o godz. 18.00.
 1. We wtorek – 16 maja – Uroczystość Świętego Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej.
 1. Serdecznie zapraszamy na spotkania, które prowadzą młodzi z Filipin oraz Szwajcarii, a których gościliśmy w naszej parafii w lipcu ubiegłego roku podczas ŚDM. Należą oni do Formacji “Couples for Christ”, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie, a po raz pierwszy w Polsce. Jeśli zatem chcesz uczynić swoje życie pełniejszym wraz z Chrystusem, przyjdź na spotkania, które odbywać się będą w sali multimedialnej w domu parafialnym w najbliższy piątek – 19 maja – początek o godz. 18.00 i w sobotę – 20 maja – początek o godz. 13.00. Plan spotkań wraz z poruszanymi tematami znajdziemy na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej.
 1. Siostry Dominikanki zapraszają na musical "Miłość zmartwychwstała" opowiadający o życiu błogosławionej Siostry Julii Rodzińskiej, męczennicy II wojny światowej. Sierota wychowana przez dominikanki, sama stała się później, jak o niej mówiono: "Matką sierot", niezwykły pedagog, uwięziona w obronie polskości, stała się świadkiem miłosierdzia w obozie koncentracyjnym w Stutthofie, gdzie oddała swoje życie w służbie chorym. Spektakl odbędzie się w niedzielę, 21 maja o godzinie 16.00, w sali widowiskowej Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie, przy ul. Ks. Bronisława Markiewicza 1. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.
 1. Jak zawsze, zapraszamy do kawiarenki, gdzie możemy również zakupić prasę katolicką.

Polecamy

 • archidiecezja-warszawska.jpg
 • internetowa-liturgia-godzin.jpg
 • kai.jpg
 • katolik.jpg
 • konferencja-episkopatu.jpg
 • lossservatore-romano.jpg
 • mateusz.jpg
 • nekrologi-warszawskie.jpg
 • opoka.jpg
 • pacierz-pl.jpg
 • radio-maryja.jpg
 • sekcja-polska.jpg
 • watykan.jpg