30 lipca 2017 r. - XVII Niedziela Zwykła

 

KOMUNIKATY PARAFIALNE

30 lipca 2017 r. - XVII Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj - ostatnia niedziela lipca. O godzinie 18.00 – Msza św. za  zmarłych, których polecamy Bogu w modlitwie wypominkowej.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi miesięcznej.
 3. Zespół Caritas zaprasza parafian do wspólnej akcji „TORNISTER PEŁEN SZLACHETNYCH SERC”. Dzięki wspaniałemu gestowi zarządu firmy „St. Majewski” - producenta artykułów szkolnych z Pruszkowa, 12 dzieci z naszej parafii otrzyma 1 września nowe tornistry. Dobrze byłoby, aby nie były one puste. W związku z tym organizujemy akcję zbierania przyborów szkolnych. We wszystkie niedziele sierpnia w naszym kościele pod chórem wystawiony będzie kosz, do którego będzie można je składać. Serdecznie zapraszamy do pomocy dzieciom z rodzin, które żyją w trudnych warunkach materialnych.
 4. We wtorek 1 sierpnia - 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. za poległych w Powstaniu o godz. 18.00. W godz. „W” - o 17.00, będą bić dzwony wszystkich kościołów Warszawy.
 5. W piątek 2 sierpnia – w kościołach parafialnych można będzie uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła; odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary; sakramentalna spowiedź; przyjęcie Komunii Świętej; modlitwa wg intencji Ojca Świętego; wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 6. Miesiąc sierpień, ze względu na swój szczególny charakter - jest to bowiem miesiąc pamięci narodowej, miesiąc podejmowanych przez wiernych pielgrzymek pokutnych do różnych sanktuariów, a szczególnie na Jasną Górę - jest też od lat miesiącem zobowiązań abstynenckich. Jeszcze raz, przypominając o tym, zachęcamy do podejmowania takich zobowiązań. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich pielgrzymów.
 7. Kancelaria parafialna w sierpniu czynna jest trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.
 8. Wakacje, to czas, kiedy warto sięgnąć po dobrą książkę, czy też uważniej przejrzeć katolicką prasę. Zachęcamy do zakupu i lektury. Prasę katolicką możemy nabyć po Mszach świętych w kawiarence parafialnej znajdującej się w północnej części ogrodu okalającego kościół, do której serdecznie zapraszamy.

 

Polecamy

 • archidiecezja-warszawska.jpg
 • internetowa-liturgia-godzin.jpg
 • kai.jpg
 • katolik.jpg
 • konferencja-episkopatu.jpg
 • lossservatore-romano.jpg
 • mateusz.jpg
 • nekrologi-warszawskie.jpg
 • opoka.jpg
 • pacierz-pl.jpg
 • radio-maryja.jpg
 • sekcja-polska.jpg
 • watykan.jpg