6 sierpnia 2017 r. - XVIII Niedziela Zwykła

6 sierpnia 2017 r. - XVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Święto Przemienienia Pańskiego, w środę Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy, w czwartek Święto św. Wawrzyńca.
  2. Dziś z Warszawy wyrusza tradycyjnie Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich pielgrzymów.
  3. Sierpień, ze względu na swój szczególny charakter, bowiem jest to miesiąc pamięci narodowej, miesiąc podejmowanych przez wiernych pielgrzymek pokutnych do różnych sanktuariów, a szczególnie na Jasną Górę, jest też od lat miesiącem zobowiązań abstynenckich. Jeszcze raz przypominając o tym, zachęcamy do podejmowania takich zobowiązań.
  4. Trwa akcja Caritas „Tornister pełen szlachetnych serc”. Do kosza pod chórem możemy składać przybory szkolne, które przekażemy dzieciom potrzebującym takiego wsparcia.
  5. Kancelaria parafialna w sierpniu czynna jest trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.
  6. Wakacje, to także czas, kiedy warto sięgnąć po dobrą książkę, czy też uważniej przejrzeć katolicką prasę. Zachęcamy do zakupu i lektury. Prasę katolicką możemy nabyć po Mszach świętych w kawiarence parafialnej znajdującej się w północnej części ogrodu okalającego kościół, do której serdecznie zapraszamy.

W lipcu zmarli nasi parafianie:

+ Alina Dzik – lat 82

+ Kazimierz Jaworek – lat 72