17 września 2017 r. XXIV Niedziela Zwykła

17 września 2017 r. - XXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w tym roku obchodzimy pod hasłem „Nie lękaj się, bo jestem z tobą”(Iz 43,5). Przekazujmy nadzieję i ufność w naszych czasach. Również dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. Jutro – 18 września - Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, naszej Archidiecezji i Patrona młodzieży. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w dniu jutrzejszym w uroczystej Mszy św. o godz. 18.00. Wspólną modlitwą rozpoczniemy również kolejny rok przygotowania kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że po Mszy św., w domu parafialnym, w sali na pierwszym piętrze, odbędzie się spotkanie dla młodzieży rozpoczynającej w tym roku przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu.
  3. Na spotkaniu Liturgicznej Służby Ołtarza, które odbyło się w miniony piątek ustalono stałe godziny spotkań. I tak: spotkania MINISTRANTÓW odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 10.00 – w domu parafialnym; spotkania LEKTORÓW – w każdy czwartek o godz. 19.00 – w domu parafialnym; spotkania KANDYDATÓW na ministrantów – w każdy wtorek o godz. 19.00 – w kościele. Jednocześnie zapraszamy chłopców, którzy pragną dołączyć do służby liturgicznej. Zapisy u ks. Łukasza.
  4. W najbliższą sobotę – 23 września, o godz. 14.00, zapraszamy na pierwszy trening piłkarski dla służby liturgicznej. Trening odbędzie się na boisku przy szkole na ul. Sarabandy. Wszyscy spotykamy się już na boisku, o wyznaczonej godzinie treningu.
  5. Rodziców dzieci mających przystąpić do I Komunii Świętej w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w kościele, w najbliższą środę – 20 września o godz. 18.30.
  6. W niedzielę – 24 września, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się zbiórka harcerska – Piątej Ursynowskiej Drużyny Harcerzy Puszcza, z organizacji ZHR. Zapraszamy na nią wszystkich chłopców od 10 roku życia. Również w niedzielę - 24 września, po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się zbiórka harcerska dwieście dziewięćdziesiątej dziewiątej (299) Warszawskiej Drużyny Harcerek „Rude Mrówy” imienia Batalionu „Zośka” z organizacji ZHR. Zapraszamy na nią wszystkie dziewczęta z kl. V i VI szkoły podstawowej.
  7. Informujemy, że jesienny kurs dla narzeczonych rozpocznie się w poniedziałek - 25 września. Spotkania odbywać się będą w kolejne poniedziałki, o godz. 19.00, w domu parafialnym.
  8. Jak zawsze, po Mszach świętych zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki. Możemy tam nie tylko wypić kawę czy herbatę; zjeść coś słodkiego, ale również nabyć prasę katolicką, do lektury której gorąco zachęcamy. Przypominamy, że wszystkie informacje znajdziemy na naszej stronie internetowej.