24 września 2017 r. XXV niedziela żwykła

24 września 2017 r. - XXV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, Niedziela Modlitw o Trzeźwość Narodu, w związku z odbywającym się Rokiem Narodowego Kongresu Trzeźwości.
  2. W dniu dzisiejszym, po Mszach świętych we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Warszawskiej przeprowadzana jest zbiórka do puszek z przeznaczeniem na remont zniszczonej, w związku z pożarem, zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim.
  3. O godz. 17.30 – Wypominki, po nich Msza św. w intencji zmarłych polecanych Bogu w modlitwie wypominkowej.
  4. Przypominamy, że jutro rozpoczynamy jesienny kurs dla narzeczonych. Spotkania odbywać się będą w kolejne poniedziałki, o godz. 19.00, w domu parafialnym.
  5. W tym tygodniu, w piątek – 29 września, Święto Świętych Archaniołów Michała i Rafała. Jest to jednocześnie dzień imienin dwóch pomocniczych Księży Biskupów naszej Archidiecezji – Ks. Biskupa Rafała Markowskiego i Ks. Biskupa Michała Janochy. Tego dnia pamiętać będziemy w naszych modlitwach o dostojnych Solenizantach.
  6. W przyszłą niedzielę – 01 października, o godz. 19.00, w domu parafialnym odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczynają swoją formację.
  7. Zapraszamy młodzież, zarówno dziewczęta jak i chłopców, powyżej V klasy szkoły podstawowej, do scholii młodzieżowej tworzącej się przy naszej parafii. Spotkania grupy odbywają się w soboty o godz. 9.00 w domu parafialnym, w sali na pierwszym piętrze. Jednocześnie przypominamy, że schola dziecięca ma swoje spotkania w niedziele o godz. 10.15, natomiast parafialny Chór „Jubilate Deo” ma próby w każdą środę o godz. 19.00. Wszystkich, którzy chcieliby chwalić Pana Boga śpiewem, zapraszamy do włączenia się w działalność którejś z tych grup parafialnych.
  8. Jak zawsze, po Mszach świętych zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki. Możemy tam nie tylko wypić kawę czy herbatę; zjeść coś słodkiego, ale również nabyć prasę katolicką, do lektury której gorąco zachęcamy. Przypominamy, że wszystkie informacje znajdziemy na naszej stronie internetowej.