01 października 2017 r. XXVI Niedziela zwykła

01 października 2017 r. - XXVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 17.30 Różaniec, połączony z miesięczną adoracją Najświętszego Sakramentu.
  2. Rozpoczęliśmy miesiąc modlitwy różańcowej. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszym kościele przez cały miesiąc październik, o godz. 17.30. W środy i piątki, modlitwę różańcową prowadzą dzieci naszej parafii.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi miesięcznej. W sobotę w godzinach od 10.00 do 12.00 księża udadzą się z Komunią Św. do chorych.
  4. 07 października - Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, które w tym roku przypada w pierwszą sobotę miesiąca. Jest to miesiąc, w którym Kościół kończy obchody stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Tego dnia w ramach inicjatywy „Różaniec do Granic”, zostanie podjęta wspólna modlitwa różańcowa. Modlitwa ta będzie odmawiana wzdłuż polskiej granicy, otaczając modlitewnym łańcuchem całą naszą Ojczyznę, od północy i południa, od wschodu i zachodu. Rozpocznie się ona wszędzie o godz. 14.00. Wiele osób uda się więc na granice, by tam się modlić. Z naszej parafii uda się pielgrzymka do Niepokalanowa. Pozostałych parafian serdecznie zapraszamy w sobotę na godz. 14.00, do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Niemogący przybyć, niech włączą się w tę modlitwę w swoich domach.
  5. Również 07 października - w sobotę, pierwszy Wieczór Uwielbienia z Maryją. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. różaniec fatimski z medytacją; modlitwa o uzdrowienie oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Tego wieczoru będziemy gościć zespół ewangelizacyjny OCDC z Warszawy. Wieczory Uwielbienia z Maryją, odbywać się będą cyklicznie, w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Tym samym rozpoczniemy praktykowanie pięciu pierwszych sobót miesiąca.
  6. Jeszcze raz przypominamy, że w przyszłą niedzielę – XVII Dzień Papieski. Tego dnia, swoimi ofiarami wspieramy dzieło, które od lat nazywane jest „żywym pomnikiem” Jana Pawła II - Fundację – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  7. Przypominamy, że jesienny „Kurs dla narzeczonych” rozpoczęliśmy w poniedziałek – 25 września. Spotkania odbywają się w poniedziałki, o godz. 19.00, w domu parafialnym.
  8. Parafialny Zespół CARITAS przyjmuje dzisiaj wpłaty na Program "Rodzina Rodzinie".
  9. Po Mszach świętych zapraszamy na spacer po ogrodzie, jak również do naszej kawiarenki „U Świętego Piotra i Pawła”, gdzie możemy nabyć prasę katolicką, do lektury której gorąco zachęcamy.
  10. W miesiącu wrześniu zmarli nasi parafianie: +Stanisław Świątek lat 84; +Stanisława Rękorajska lat 86; +Bogusław Harań lat 73; +Henryka Włodarczyk lat 83.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...