08 października 2017 r. XXVII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

08 października 2017 r. - XXVII Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski, którego hasłem jest: Idźmy naprzód z nadzieją. Przed kościołami i na ulicach Warszawy prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Ta forma pomocy młodzieży jest „żywym pomnikiem” naszej wdzięczności Świętemu Janowi Pawłowi II za całe jego życie.
 2. Dzisiaj, o godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe. Nabożeństwa te odprawiane są w naszym kościele przez cały miesiąc październik o godz. 17.30. W środy i piątki rozważania tajemnic Różańca Świętego prowadzą dzieci naszej parafii pod kierunkiem Sióstr Dominikanek.
 3. W najbliższy piątek - 13 października - nabożeństwo różańcowe, wyjątkowo o godz. 17.00. Połączone ono będzie z nabożeństwem Fatimskim i procesją z figurą Matki Bożej.
 4. PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS zaprasza Seniorów w sobotę - 14 października na spotkanie, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 10.00. Po jej zakończeniu będzie miał miejsce poczęstunek w kawiarence "U Świętych Piotra i Pawła". Jednocześnie serdecznie zaprasza i prosi o zgłoszenie się do Zespołu wszystkie te osoby, które zechciałyby zaangażować się w pracę charytatywną tego Zespołu na zasadzie wolontariatu.
 5. Za tydzień, po Mszach świętych, wolontariusze naszej parafii przeprowadzą kwestę do puszek na potrzeby i statutową działalność Parafialnego Zespołu CARITAS, który obejmuje troską rodziny i najbardziej potrzebujących w naszej wspólnocie.
 6. W przyszła niedzielę – 15 października, o godz. 19.00, w domu parafialnym odbędzie się spotkanie dla kandydatów, którzy rozpoczęli przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 7. Po Mszach świętych serdecznie zapraszamy na spacer po ogrodzie, jak również do naszej kawiarenki, w której nie tylko możemy zakupić prasę katolicką, ale również zjeść coś słodkiego z domowych wypieków, wypić gorącą kawę czy herbatę. Serdecznie zapraszamy.

Polecamy

 • archidiecezja-warszawska.jpg
 • internetowa-liturgia-godzin.jpg
 • kai.jpg
 • katolik.jpg
 • konferencja-episkopatu.jpg
 • lossservatore-romano.jpg
 • mateusz.jpg
 • nekrologi-warszawskie.jpg
 • opoka.jpg
 • pacierz-pl.jpg
 • radio-maryja.jpg
 • sekcja-polska.jpg
 • watykan.jpg