29 października 2017 r. XXX Niedziela Zwykła

29 października 2017 r. – XXXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
  2. W środę – 01 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. W najbliższych dniach będziemy nawiedzać groby naszych bliskich. Zapalimy znicze, złożymy kwiaty. Pamiętajmy jednak o tym, że ci, którzy odeszli ze znakiem wiary, oczekują od nas przede wszystkim modlitwy, ofiary Mszy św. odprawianej w ich intencji. Na WYPOMINKI przyjmujemy: po Mszach świętych - w zakrystii; a w tygodniu - w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania; 01 listopada księża i siostry zakonne przyjmować będą na WYPOMINKI również na naszym cmentarzu.
  3. W Uroczystość Wszystkich Świętych 01 listopada – po Mszy świętej, która zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 12.30 wyruszy na cmentarz procesja. Podczas procesji modlitwy za zmarłych. Po procesji będzie możliwość poświęcenia nowych nagrobków. Gdyby okazało się, że pogoda uniemożliwi przejście procesji, procesja z modlitwami za zmarłych odprawiona zostanie w kościele.
  4. W czwartek – 02 listopada – Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 18.00 Uroczysta Msza św. w intencji zmarłych polecanych Bogu w modlitwie wypominkowej. Po Mszy św. procesja z modlitwami za zmarłych - w kościele.
  5. Od środy do 08 listopada włącznie, można będzie uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Przypominamy, że nawiedzenie cmentarza w dniu dzisiejszym, jak również w dniu 01 listopada nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej.
  6. Od piątku – 03 listopada, będziemy mogli zgłaszać w zakrystii, a także w kancelarii parafialnej, intencje Mszy świętych na pierwszą połowę roku 2018. Zachęcamy, by z ofiarą Mszy św. wiązać różne wydarzenia w naszym życiu. Przyjmujemy także na Msze św. gregoriańskie.
  7. 04 listopada przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu zapraszamy do naszej świątyni na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”, który rozpocznie się o godz. 19.00. W programie m.in. różaniec wynagradzający z medytacją; modlitwa o uzdrowienie oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Tego dnia, podczas nabożeństwa, gościć będziemy zespół ewangelizacyjny Charyzmaty.
  8. Pragniemy aby powstała w naszej parafii nowa grupa parafialna dla młodzieży o nazwie: „Ruch Apostolstwa Młodzieży”. Spotkania odbywałyby się cyklicznie: w każdy II i IV piątek miesiąca o godz. 19.00 w domu parafialnym. Do grupy zapraszamy młodzież w wieku od 12 do 18 roku życia. „Ruch Apostolstwa Młodzieży” będzie promował takie wartości jak: Słowo Boże, Sakramenty, patriotyzm i wspólnota. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek - 10 listopada o godz. 19.00 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
  9. Zaglądajmy na naszą stronę internetową. Po Mszach świętych bardzo serdecznie zapraszamy na coś słodkiego do naszej kawiarenki, znajdującej się w północnej części ogrodu okalającego kościół. Możemy tam również zakupić prasę katolicką, do lektury której gorąco zachęcamy.