19 listopada 2017 r. XXXIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

19.11.2017 r. – XXXIII Niedziela Zwykła

 

 1. W dniu dzisiejszym przypada I-szy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Papieża Franciszka.  Z tej okazji Parafialny Zespół Caritas przygotował i dostarczył paczki z żywnością i środkami czystości dla 4 rodzin i 2 osób samotnych oraz przekazał zapomogę w wysokości 1 tys. złotych rodzinie, która najbardziej potrzebuje wsparcia finansowego. Było to możliwe dzięki ofiarom Parafian zebranym podczas październikowej zbiórki na cele statutowe Caritas, za które Zespół składa serdeczne podziękowanie - "Bóg Zapłać".
 2. Dzisiaj,  nieszpory o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu, w środę – 22 listopada – wspomnienie Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Jest to święto patronalne parafialnego chóru „Jubilate Deo” i scholii dziecięcej. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się razem z chórem o Boże błogosławieństwo. Przy tej okazji zapraszamy do włączenia się w działalność tego zespołu. Chór pozwala rozwijać swoje talenty na chwałę Bożą, bardziej świadomie przeżywać cały rok liturgiczny, a także budować nowe relacje. Próby odbywają się w każdą środę o godz. 19.00 w domu parafialnym. Chętne dzieci zapraszamy do scholi, która ma swoje spotkania w niedziele o godz. 10.15. Zapraszamy też młodzież do włączenia się w działalność scholi młodzieżowej. Na próby zapraszamy w soboty o godz. 10.00.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się obrzęd promocji ministrantów.
 5. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie akcji przygotowania paczek dla dzieci na święto przypadające 6 grudnia.  W dwie kolejne niedziele - 26 listopada i 3 grudnia, w tyle kościoła wystawiony będzie kosz, do którego  będzie można składać słodycze dla dzieci.  W tym roku Zespół zbiera tylko słodycze.
 6. Zaglądajmy na naszą stronę internetową. Po Mszach świętych bardzo serdecznie zapraszamy na coś słodkiego do naszej kawiarenki, znajdującej się w północnej części ogrodu okalającego kościół. Możemy tam również zakupić prasę katolicką, do lektury której gorąco zachęcamy.

Polecamy

 • archidiecezja-warszawska.jpg
 • internetowa-liturgia-godzin.jpg
 • kai.jpg
 • katolik.jpg
 • konferencja-episkopatu.jpg
 • lossservatore-romano.jpg
 • mateusz.jpg
 • nekrologi-warszawskie.jpg
 • opoka.jpg
 • pacierz-pl.jpg
 • radio-maryja.jpg
 • sekcja-polska.jpg
 • watykan.jpg