26 listopada 2017 r. – Niedziela Chrystusa Króla

KOMUNIKATY PARAFIALNE

26.11.2017 r. – Niedziela Chrystusa Króla

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla jest jednocześnie świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Wszystkim członkom naszego Parafialnego Oddziału AK, z racji ich święta, życzymy obfitości łask Bożych.
 2. Dzisiaj o 17.30 – wypominki, o 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi miesięcznej. W sobotę w godzinach od 10.00 do 12.00 księża udadzą się z Komunią Św. do chorych.
 4. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją do naszej świątyni. W programie między innymi różaniec wynagradzający z medytacją, modlitwa o uzdrowienie oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. z udziałem dzieci od godz. 12.00 do 13.30 w domu parafialnym odbędą się warsztaty Origami. Wykonywane będą ozdoby bożonarodzeniowe. Warsztaty poprowadzi Pani Katarzyna Ciepielak z wolontariuszami z AFS-u. Zapraszamy dzieci i młodzież. 
 6. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie akcji przygotowania paczek dla dzieci. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę pod chórem wystawiony będzie kosz, do którego można składać słodycze dla dzieci. W tym roku Zespół zbiera tylko słodycze. 
 7. W przyszłą niedzielę 3 grudnia – okresem Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest czasem bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych parafian na Msze św. RORATNIE. Odprawiane one będą w dni powszednie, przez cały okres Adwentu o godz. 18.00. Roraty ze szczególnym udziałem dzieci w środy i piątki. 
 8. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Koncert Muzyki Sakralnej. Wystąpią: Chór Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie „Sursum Corda”, Chór parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus z Otwocka „Via Musica” oraz nasz chór parafialny „Jubilate Deo”. W programie między innymi utwory Jacoba Arcadelta, Władysława Żeleńskiego, Józefa Furmanika oraz Henryka Mikołaja Góreckiego. Koncert odbędzie się w naszym kościele, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.30. Szczegóły na plakatach przed kościołem. Serdecznie zapraszamy.
 9. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszego Seminarium.
 10. Jak zawsze zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Po Mszach świętych zapraszamy do kawiarenki. Możemy tam również przejrzeć i zakupić bieżącą prasę katolicką. Polecamy tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Polecamy

 • archidiecezja-warszawska.jpg
 • internetowa-liturgia-godzin.jpg
 • kai.jpg
 • katolik.jpg
 • konferencja-episkopatu.jpg
 • lossservatore-romano.jpg
 • mateusz.jpg
 • nekrologi-warszawskie.jpg
 • opoka.jpg
 • pacierz-pl.jpg
 • radio-maryja.jpg
 • sekcja-polska.jpg
 • watykan.jpg