3 grudnia 2017 r. – I Niedziela Adwentu

KOMUNIKATY PARAFIALNE

3.12.2017 r. – I Niedziela Adwentu

 

 1. W imieniu Ks. Rektora i całej wspólnoty seminaryjnej, składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
 2. Dzisiaj po Mszy św. z udziałem dzieci, od godz. 12.00 do 13.30, w domu parafialnym, odbędą się warsztaty origami. Wykonywane będą ozdoby bożonarodzeniowe. Warsztaty poprowadzi Pani Katarzyna Ciepielak z wolontariuszami z AFS-u. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 3. Również dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.30, zapraszamy na Koncert Muzyki Sakralnej. Wystąpią: Chór Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie „Sursum Corda”, Chór parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus z Otwocka „Via Musica” oraz nasz chór parafialny „Jubilate Deo”. W programie między innymi utwory Jacoba Arcadelta, Władysława Żeleńskiego, Józefa Furmanika oraz Henryka Mikołaja Góreckiego. Szczegóły na plakatach przed kościołem.
 4. Parafialny Zespół Caritas przyjmuje wpłaty w ramach programu Rodzina Rodzinie.
 5. Jeszcze w dniu dzisiejszym, do kosza znajdującego się pod chórem, możemy składać słodycze, które zechcemy ofiarować dzieciom. Zespół charytatywny CARITAS przekaże je potrzebującym w dniu 9 grudnia, podczas corocznego spotkania ze Świętym Mikołajem. 
 6. W dwie kolejne niedziele - 10 i 17 grudnia, zespół Caritas będzie rozprowadzał świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Caritas Archidiecezji Warszawskiej pieniądze uzyskane z dystrybucji świec przeznaczy na sfinansowanie letniego wypoczynku dzieci z rodzin żyjących w trudnych warunkach materialnych. Serdecznie prosimy o wsparcie tej akcji.
 7. Dzisiaj o 17.30 - Nieszpory.
 8. Rozpoczynamy nowy ROK LITURGICZNY. Tradycyjnie w czasie Adwentu, odprawiana jest Msza św. wotywna o N.M.P. – zwana RORATAMI. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych parafian na RORATY. Odprawiane one będą w dni powszednie, przez cały okres Adwentu, o godz. 18.00. W środy i piątki - ze szczególnym udziałem dzieci. Na Msze św. roratnie przychodzimy z lampionami, które symbolizują naszą gotowość czuwania i trwania na modlitwie wraz z Matką Najświętszą.
 9. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca - o godz. 17.30 nabożeństwo do M.B. Szkaplerznej, po nim Msza św. roratnia w intencji duchowieństwa, z prośbą o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii.
 10. W piątek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu o godz. 19.00, w domu parafialnym, odbędzie się kolejne spotkanie Ruchu Apostolstwa Młodzieży.
 11. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 12. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Po Mszach świętych zapraszamy do kawiarenki, gdzie możemy również zakupić bieżącą prasę katolicką.

 

 

Polecamy

 • archidiecezja-warszawska.jpg
 • internetowa-liturgia-godzin.jpg
 • kai.jpg
 • katolik.jpg
 • konferencja-episkopatu.jpg
 • lossservatore-romano.jpg
 • mateusz.jpg
 • nekrologi-warszawskie.jpg
 • opoka.jpg
 • pacierz-pl.jpg
 • radio-maryja.jpg
 • sekcja-polska.jpg
 • watykan.jpg