1 stycznia 2018 r. - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

KOMUNIKATY PARAFIALNE

1.01.2018 r. - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

 

1. Dobiegł końca rok 2017. Był to rok wizytacji kanonicznej naszej parafii, którą przeprowadził J. Eksc. Ks. Biskup Piotr Jarecki. Rok, w którym 33 pary nowożeńców wstąpiło przed tym ołtarzem w sakramentalny związek małżeński; (72) - siedemdziesięcioro dwoje dzieci, przez sakrament chrztu, zostało włączone do społeczności ludu Bożego; (128) - sto dwadzieścioro ośmioro dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Komunii Świętej; rok, w którym rozdano ponad 95 tysięcy Komunii Świętych; rok, w którym Sakrament Bierzmowania przyjęło 54 osoby; w którym Bóg odwołał spośród nas do siebie 49 osób; w którym 110 osób przyjęło Komunię Świętą we własnym domu podczas odwiedzin chorych

Był to kolejny rok, który dał nam Pan, abyśmy mogli wzrastać w wierze, nadziei i miłości. Rok, w którym powstała z inicjatywy wiernych nowa, a licząca ponad 80 osób grupa modlitewna - „Różaniec Rodziców”; nowa formacyjna grupa dla młodych – „Ruch Apostolstwa Młodzieży”; rok w którym wprowadzono nowe nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca – „Wieczory Uwielbienia z Maryją”; i w którym powstała, licząca 50 osób, parafialna drużyna piłkarska.

W minionym roku 2017, oprócz permanentnej troski o utrzymanie w należytym stanie i porządku całego założenia, na które składa się kościół, plebania, dom parafialny, okalające je ogrody i cmentarz, Bóg pozwolił nam również, przeprowadzić szereg kolejnych inwestycji, między innymi takich jak: gruntowna przebudowa i remont chóru organowego z położeniem marmurowej posadzki; zbudowanie nowej, dębowej szafy organowej; zakupienie i zainstalowanie nowych, koncertowych, 66 głosowych, amerykańskich organów firmy Allen, przy zachowaniu poprzedniego rysunku prospektu piszczałkowego; wypełnienie glifu rozety głównej elementami dębowymi i doświetlenie całości w systemie LED. 

Nowa aranżacja prezbiterium z wydzieleniem marmurowego miejsca przewodniczenia, do którego doprowadzono system nagłaśniający; zainstalowanie krzyża ołtarzowego, oraz wykonanie i umieszczenie w prezbiterium dwu nowych kredencji.

Położenie kostki w kolejnych alejkach naszego cmentarza i nowe oznakowanie kwater. 

Remont całej części mieszkalnej domu parafialnego. 

Niech wszystko jak najlepiej i jak najowocniej służy całej naszej wspólnocie parafialnej. A za to, co udało nam się zrealizować, Bogu i ludziom niech będą dzięki. 

Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje: Parafialnej Radzie Ekonomicznej, wszystkim wykonawcom i pracownikom. Dziękuje wszystkim zespołom parafialnym za życzliwą pomoc i współpracę. Słowa wdzięczności, kieruje do wszystkich parafian, którym nie są obojętne, a podejmowane dla dobra całej naszej wspólnoty nowe inicjatywy duszpasterskie i inwestycyjne. Dziękuje za każdą formę współpracy, życzliwości i wsparcia. Dziękuje za modlitwy. 

Ufamy, że z Bożą pomocą, uda się nam z nowym zapałem, podjąć kolejne wyzwania, jakie staną przed nami w Roku Pańskim 2018                

2. Na Nowy Rok 2018, w który weszliśmy oddając cześć Świętej Bożej Rodzicielce Maryi, Ksiądz Proboszcz wraz z duchowieństwem parafialnym, składa wszystkim Drogim Parafianom i odwiedzającym nas w okresie świątecznym Gościom, jak najlepsze życzenia, które zawsze wspieramy naszą pamięcią w modlitwie. Życzymy obfitującego w Łaski Boże i zdrowie, szczęśliwego Nowego Roku.

3. W tym tygodniu: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. W sobotę – 06 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele odprawione będą tak, jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo kadzidła i kredy. Będziemy mogli je nabyć u Sióstr Dominikanek. W tym roku - 06 stycznia przypada 32 rocznica konsekracji biskupiej Ks. Bpa Mariana Dusia, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Przekazując najlepsze życzenia, szczególnie w tym dniu pamiętać będziemy w modlitwie o Drogim nam Jubilacie. 

5. Ofiary składane na tacę, podczas Mszy świętych w Trzech Króli, przeznaczone są na misje.

6. Przypominamy, że od jutra rozpoczyna się w naszej parafii wizytacja duszpasterska zwana KOLĘDĄ. Porządek wizytacji znajdziemy na tablicy ogłoszeń, przed kościołem, jak również  na naszej stronie internetowej.

 

 

 

Polecamy

 • archidiecezja-warszawska.jpg
 • internetowa-liturgia-godzin.jpg
 • kai.jpg
 • katolik.jpg
 • konferencja-episkopatu.jpg
 • lossservatore-romano.jpg
 • mateusz.jpg
 • nekrologi-warszawskie.jpg
 • opoka.jpg
 • pacierz-pl.jpg
 • radio-maryja.jpg
 • sekcja-polska.jpg
 • watykan.jpg