18 lutego 2018 r. - I Niedziela Wielkiego Postu

KOMUNIKATY PARAFIALNE

18.02.2018 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. W imieniu Ks. Rektora i całej społeczności seminaryjnej dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby Seminarium.
 2. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, podczas którego, tradycyjnie rozważamy Mękę Pańską podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Pierwsze Gorzkie Żale – dzisiaj o godz. 17.30. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci – w środę o godz. 17.30. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży – w piątek, po Mszy św. wieczornej, a więc ok. godz. 18.30. Gorąco zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
 3. W Środę Popielcową rozpoczęła się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Terminarz oraz ramowy program dnia modlitwy na dzień powszedni i niedziele Wielkiego Postu znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
 4. Ojciec Święty Franciszek podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański ogłosił specjalny Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Będzie on przeżywany w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu, tj. 23 lutego br. Jego szczególną intencją jest Demokratyczna Republika Konga i Sudan Południowy.
 5. Za tydzień – 25 lutego - Niedziela pomocy Kościołowi w świecie Ad Gentes. Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 6. Trwa czas kolejnego rozliczenia się z fiskusem. Zespół Caritas składa serdeczne "Bóg zapłać" Parafianom, którzy przekazali 1% podatku za 2016 r. na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej Parafii w rubryce cel szczegółowy i zwraca się z prośbą o podobne wsparcie w rozliczeniu PIT za 2017 r.Na tablicy ogłoszeń przed kościołem, na stronie internetowej oraz na stołach pod chórem znajdziecie Państwo więcej informacji na ten temat.  Dla emerytów i rencistów na stołach wyłożone są druki PIT-OP, dzięki którym osoby otrzymujące roczne rozliczenie z ZUS mogą również przekazać 1% podatku na parafialny Caritas.
 7. Zespół Caritas wraz z młodymi wolontariuszami organizuje w dniach 9 - 10 marca w supermarkecie Auchan Ursynów zbiórkę żywności, która przeznaczona będzie dla najuboższych rodzin lub osób samotnych z naszej Parafii. Dla tych, którzy nie dokonują zakupów w Auchan Ursynów, a chcieliby wesprzeć akcję, od drugiej niedzieli Wielkiego Postu w kościele pod chórem zostanie wystawiony kosz, do którego złożyć będzie można produkty żywnościowe. Z doświadczenia wiadomo, że największe zapotrzebowanie jest na różnego rodzaju konserwy, dlatego prosimy przede wszystkim o nie.
 8. Również od drugiej niedzieli Wielkiego Postu młodzi wolontariusze zbierać będą po niedzielnych Mszach świętych jałmużnę wielkopostną do skarbonek przygotowanych przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zgromadzone w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na cele charytatywne w naszej Parafii.
 9. Jak zawsze, zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową. Po Mszach świętych, zapraszamy do kawiarenki, gdzie również możemy zakupić prasę katolicką. Starajmy się, by w każdej rodzinie na stałe zagościł jeden z tygodników katolickich.

Polecamy

 • archidiecezja-warszawska.jpg
 • internetowa-liturgia-godzin.jpg
 • kai.jpg
 • katolik.jpg
 • konferencja-episkopatu.jpg
 • lossservatore-romano.jpg
 • mateusz.jpg
 • nekrologi-warszawskie.jpg
 • opoka.jpg
 • pacierz-pl.jpg
 • radio-maryja.jpg
 • sekcja-polska.jpg
 • watykan.jpg