25 lutego 2018 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

KOMUNIKATY PARAFIALNE

25.02.2018 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Dzisiaj niedziela pomocy Kościołowi w świecie Ad Gentes. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel. Gorzkie Żale o godz. 17.30. 

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę, w godzinach od 10.00 do 12.00, księża udadzą się do chorych z Komunią Świętą.

3. W sobotę, 3 marca 2018 roku, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela, odbędą się uroczyste obchody 200-lecia podniesienia przez papieża Piusa VII diecezji warszawskiej do rangi archidiecezji i ustanowienia metropolii warszawskiej. Uroczystość rozpocznie się konferencją o godz. 10.00. O godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Do udziału w tej uroczystości zaproszeni są wszyscy wierni naszej archidiecezji.

Również w sobotę, 3 marca, przypada 11. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Księdza Kardynała polecamy naszym modlitwom.

4. W sobotę, 3 marca po Mszy wieczornej o godz. 18:30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją. W programie m.in. różaniec wynagradzający z modlitwą o uzdrowienie oraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

5. Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1%podatku na Caritas naszej Parafii i przypominamy, że dla emerytów i rencistów na stołach pod chórem wyłożone są druki PIT-OP, dzięki którym osoby otrzymujące roczne rozliczenie z ZUS (lub innego podmiotu) mogą również przekazać 1% podatku na parafialny Caritas.

6. Na pielgrzymkę do Torunia, planowaną na 14 kwietnia, zgłosiło się więcej osób niż jest miejsc w autokarze. Dlatego na stole pod chórem została wyłożona dodatkowa lista, na której mogą wpisywać nazwiska kolejni chętni. Jeżeli zgłosi się wystarczająca liczba osób - zostanie wynajęty drugi autokar. W programie pielgrzymki jest m. in. zwiedzanie redakcji Radia Maryja.

7. W okresie Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci – w środy o godz. 17.30. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży – w piątki, po Mszy św. wieczornej, a więc ok. godz. 18.30. Gorąco zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

8. Informujemy, że Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu – 18 marca i trwać będą do środy – 21 marca włącznie. Rekolekcje dla dzieci i gimnazjalistów odbędą się w dniach 12, 13 i 14 marca. Starajmy się już teraz tak zaplanować zajęcia, aby skorzystać w pełni z czasu Łaski, który daje nam Pan.

9. Jak zawsze, zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową. Po Mszach świętych, zapraszamy do kawiarenki, gdzie również możemy zakupić prasę katolicką. Starajmy się, by w każdej rodzinie na stałe zagościł jeden z tygodników katolickich.

Polecamy

 • archidiecezja-warszawska.jpg
 • internetowa-liturgia-godzin.jpg
 • kai.jpg
 • katolik.jpg
 • konferencja-episkopatu.jpg
 • lossservatore-romano.jpg
 • mateusz.jpg
 • nekrologi-warszawskie.jpg
 • opoka.jpg
 • pacierz-pl.jpg
 • radio-maryja.jpg
 • sekcja-polska.jpg
 • watykan.jpg