4 marca 2018 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

KOMUNIKATY PARAFIALNE

4.03.2018 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dzisiaj, Gorzkie Żale o godz. 17.30. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci – w środę o godz. 17.30. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży – w piątek, po Mszy św. wieczornej, a więc ok. godz. 18.30. Gorąco zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
 2. Przypominamy, że Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu – 18 marca i trwać będą do środy – 21 marca włącznie. Program znajdziemy na plakatach na tablicy ogłoszeń przed kościołem, na naszej stronie internetowej i w folderze, który rozdają ministranci. Rekolekcje dla dzieci i gimnazjalistów odbędą się w dniach 12, 13 i 14 marca. Starajmy się już teraz tak zaplanować zajęcia, aby skorzystać w pełni z czasu Łaski, który daje nam Pan.
 3. Zakończyliśmy, jako wspólnota parafialna, udział w programie Rodzina Rodzinie realizowanym przez Caritas Polska. W imieniu Księdza Proboszcza i Parafialnego Zespołu Caritas serdecznie dziękujemy za składane ofiary na pomoc potrzebującym rodzinom chrześcijańskim z syryjskiego miasta Aleppo. Dzięki hojności naszych Parafian przez 12 miesięcy przekazaliśmy na ten cel 48.960 zł. Bóg zapłać!
 4. Zespół Caritas wraz z młodymi wolontariuszami organizuje w dniach 9-10 marca w supermarkecie Auchan Ursynów zbiórkę żywności, która będzie przeznaczona dla najuboższych rodzin i osób samotnych z naszej Parafii. Informacje na ten temat można znaleźć na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Dla tych, którzy nie robią zakupów w Auchan Ursynów, a chcieliby wesprzeć akcję, w kościele pod chórem wystawiony jest kosz, do którego można składać artykuły spożywcze. Z doświadczenia wiadomo, że największe zapotrzebowanie jest na różnego rodzaju konserwy, dlatego prosimy przede wszystkim o nie.
 5. Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w naszej parafii, odbędzie się 15 marca - w czwartek - o godz. 18.30 w kościele.
 6. Po każdej Mszy św. wolontariusze, przy wyjściu z kościoła, zbierają do skarbonek ofiary w ramach jałmużny wielkopostnej.
 7. Po Mszach świętych zapraszamy do kawiarenki, gdzie możemy zakupić prasę katolicką.

  W lutym zmarły nasze parafianki:

  + Lidia Sowińska, lat 77

  + Helena Bieńko, lat 101

  + Agnieszka Niemyjska, lat 50 

  Wieczny odpoczynek...

Polecamy

 • archidiecezja-warszawska.jpg
 • internetowa-liturgia-godzin.jpg
 • kai.jpg
 • katolik.jpg
 • konferencja-episkopatu.jpg
 • lossservatore-romano.jpg
 • mateusz.jpg
 • nekrologi-warszawskie.jpg
 • opoka.jpg
 • pacierz-pl.jpg
 • radio-maryja.jpg
 • sekcja-polska.jpg
 • watykan.jpg