11 marca 2018 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

KOMUNIKATY PARAFIALNE

11.03.2018 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dzisiaj, Gorzkie Żale o godz. 17.30. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30.
 2. Jutro, we wtorek i środę odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla gimnazjalistów i dzieci szkół podstawowych. Spotkania dla gimnazjum odbywać się będą o godz. 9.00,dla dzieci o godz. 17.00- w związku z tym 13 marca nie będzie nabożeństwa fatimskiego. Natomiast w przyszłą Niedzielę rozpoczną się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne i trwać będą do środy – 21 marca włącznie. Program znajdziemy na plakatach na tablicy ogłoszeń przed kościołem, na naszej stronie internetowej i na ulotce, którą rozdają ministranci. Starajmy się już teraz tak zaplanować zajęcia, aby skorzystać w pełni z czasu Łaski, który daje nam Pan.
 3. We wtorek, 13 marca br. przypada Święto Papieskie i 5. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Świętego Piotra. Tego dnia, o godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio. Na zaproszenie Nuncjusza przybędzie także Korpus Dyplomatyczny. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są wszyscy wierni naszej diecezji.
 4. Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się 15 marca w czwartek o godz. 18.30 w kościele.
 5. Rozpoczynamy przygotowania do Triduum Paschalnego. Spotkanie obowiązkowe dla wszystkich lektorów odbędzie się w najbliższy czwartek 15 marca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 w domu parafialnym.
 6. W sobotę 17 marca zapraszamy na spotkanie grupy parafialnej Różaniec Rodziców. Rozpoczynamy w kościele Mszą św. o godz. 18.00, następnie nabożeństwo i spotkanie formacyjne w domu parafialnym. Naszym gościem będzie dr Wincenty Łaszewski, ceniony mariolog w Polsce i na świecie, który poprowadzi wykład. W tym dniu także odbędzie się pielgrzymka członków służby liturgicznej i Ruchu Apostolstwa Młodzieży do warszawskich sanktuariów: świętej Faustyny na Żytniej i bł. ks. Popiełuszki na Żoliborzu.
 7. Parafialny Zespół Caritas w niedzielę 18 marca i w Niedzielę Palmową 25 marca będzie rozprowadzał świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele statutowe Caritas, czyli na pomoc najuboższym z naszej diecezji i parafii.
 8. Ponawiamy prośbę o wsparcie akcji przygotowania paczek świątecznych dla rodzin i osób samotnych z naszej parafii, żyjących w trudnych warunkach materialnych. Dary można składać do kosza pod chórem. Prosimy przede wszystkim o konserwy, bo zawsze największe zapotrzebowanie jest na żywność w puszkach.
 9. Wolontariusze naszej parafii zbierają do skarbonek ofiary w ramach jałmużny wielkopostnej.
 10. Po Mszach świętych, zapraszamy do kawiarenki, gdzie również możemy zakupić prasę katolicką.

Polecamy

 • archidiecezja-warszawska.jpg
 • internetowa-liturgia-godzin.jpg
 • kai.jpg
 • katolik.jpg
 • konferencja-episkopatu.jpg
 • lossservatore-romano.jpg
 • mateusz.jpg
 • nekrologi-warszawskie.jpg
 • opoka.jpg
 • pacierz-pl.jpg
 • radio-maryja.jpg
 • sekcja-polska.jpg
 • watykan.jpg