25 marca 2018 r. - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

KOMUNIKATY PARAFIALNE 

25.03.2018 r. – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 

  1. Dzisiaj, ostatnie Gorzkie Żale, o godz. 17.30.
  2. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Gorąco zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Liturgia w Wielki Czwartek, o godz. 18.00; w Wielki Piątek, o godz. 17.00; Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00. W sobotę, na Liturgię Wigilii Paschalnej, przynosimy świece. Proboszcz zaprasza wszystkich panów, którzy pragną wziąć udział w obrzędzie umycia nóg w Wielki Czwartek, podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Prosimy ich o zgromadzenie się w pobliżu bocznego ołtarza po stronie zakrystii ok. pięciu minut przed rozpoczęciem Liturgii, a więc ok. godz. 17.55.
  3. Błogosławieństwo pokarmów na stół Wielkanocny, odbędzie się w Wielką Sobotę. Przy kościele od godz. 8.30 do 18.30, oraz tradycyjnie - w Zgorzale. W związku z tym, prosimy o przyjazd po księdza o godz. 9.00. W sobotę ministranci rozprowadzać będą wodę święconą, a ofiary uzyskane w ten sposób, przeznaczają na potrzeby własnego zespołu.
  4. W przyszłą niedzielę – 1 kwietnia - WIELKANOC. Procesja Rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 7.00. Zapraszamy do licznego udziału. Po procesji - Msza św. Rezurekcyjna. Następna Msza św. po Rezurekcji o godz. 9.00.
  5. W Triduum Paschalne, kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  6. Wszyscy, którzy z ważnych przyczyn nie przystąpili jeszcze do sakramentu pokuty, w czasie Rekolekcji, mogą to uczynić w najbliższym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i środę od 17.30 do 18.30. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę księża, z racji obowiązków związanych ze sprawowaniem Liturgii Triduum Paschalnego, nie będą mogli słuchać spowiedzi.
  7. Ofiary na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego, możemy składać do puszki, znajdującej się w ścianie, przy krzyżu, w tylnej części kościoła.
  8. Zespół Charytatywny CARITAS, rozprowadza świece paschalne. Gorąco zachęcamy do zakupu. Pamiętajmy, że nabywając taką świecę, pomagamy najuboższym. Przed każdą Mszą św., Bielanki naszej parafii sprzedają palemki.
  9. W poniedziałek – 9 kwietnia rozpoczniemy wiosenny cykl katechez przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w kolejne poniedziałki, w domu parafialnym, zawsze o godz. 19.00.
  10. Po Mszach świętych zapraszamy do kawiarenki i zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Wszystkie informacje zamieszczone są na naszej stronie internetowej.