1 kwietnia 2018 r. - Zmartwychwstanie Pańskie

 KOMUNIKATY PARAFIALNE

1.04. 2018 r. - UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa, ks. Proboszcz, z miejscowym duchowieństwem, składają wszystkim naszym Parafianom i przybyłym do naszej parafii Gościom, najserdeczniejsze życzenia. Radość płynąca z Tajemnicy Wielkanocnej niech opromienia każdą chwilę życia. A Zmartwychwstały Pan, który pozostał z nami, niech nieustannie pozwala odczuwać Swoją obecność, obdarza zdrowiem i wspiera obfitością łask Swoich.

Jednocześnie ks. Proboszcz, składa serdeczne podziękowania, za pełen skupienia i powagi udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, a szczególnie Triduum Paschalnego. Dziękuje Kapłanom, Siostrom zakonnym i wiernym za wszelką posługę i pomoc w przygotowaniu i przebiegu Liturgii. Dziękuje Siostrom Dominikankom - za przygotowanie „Ciemnicy”; naszemu artyście plastykowi - Panu Adamowi Jankiewiczowi - za projekt i wykonanie Grobu Pana Jezusa. Dziękuje za ofiary, jakie wpłynęły na ten cel. Dziękuje Chórowi „Jubilate Deo”. Dziękuje Bractwu Szkaplerza Świętego i Żywego Różańca za czuwanie i adorację przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękuje wszystkim zespołom parafialnym, asyście, ministrantom i bielankom. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  1. Jutro, drugi dzień Świąt. Msze święte jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na KUL.
  2. Po świętach, od najbliższego wtorku, będziemy mogli zgłaszać intencje mszalne na drugą połowę roku 2018.
  3. Za tydzień – 08 kwietnia – Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego.
  4. Również w przyszłą niedzielę - 08 kwietnia, o godz. 19.00 odbędzie się koncert wielkanocny, podczas którego zabrzmią wspaniałe dzieła: "Stabat Mater" Pergolesiego oraz "Gloria" Vivaldiego. 
  5. Przypominamy, że wszystkie informacje zamieszczamy na naszej stronie internetowej. Adres: parafiapyry.pl