29 kwietnia 2018 r. – V Niedziela Wielkanocy

KOMUNIKATY PARAFIALNE

29.04.2018 r. – V Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej. O godz. 17.30 Wypominki. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  2. W ubiegłą niedzielę Dobrego Pasterza, 37 parafian wyraziło chęć podjęcia się duchowej adopcji  kapłanów posługujących w naszej parafii (tzw. Margaretki). W czwartek 10 maja, po Mszy wieczornej o godz. 18.30, w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób, które wyraziły chęć modlitwy za nas kapłanów. Natomiast uroczyste zaprzysiężenie osób modlących się za kapłanów odbędzie się 13 maja w niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00. 
  3. We wtorek – 1 maja, rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszym kościele odprawiane one będą przez cały maj o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału. Szczególnie w tym miesiącu starajmy się przyozdobić krzyże i kapliczki przydrożne, przy których gromadźmy się na wspólną modlitwę i śpiew Litanii Loretańskiej.
  4. W środę – 2 maja – Święto Flagi Narodowej. Pamiętajmy o przyozdobieniu naszych posesji FLAGAMI NARODOWYMI.
  5. W czwartek – 3 maja - Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Rocznica Konstytucji 3 maja 1791 roku, Święto Narodowe. Msze święte w tym dniu odprawiane będą według porządku niedzielnego.
  6. W tym tygodniu: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę, w godzinach od 10.00 do 12.00, księża udadzą się do chorych z Komunią Świętą. 
  7. W sobotę 5 maja po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją.
  8. Informujemy, że Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii, odbędzie się w niedzielę 13 maja w dwóch grupach: na Mszy św. o godz. 9.00 i 12.30. Rocznica I Komunii Świętej – w sobotę – 12 maja, na Mszy św. o godz. 18.00. 
  9. Informujemy również, że 24 maja odbędzie się w naszej parafii sakrament bierzmowania. W związku z tym młodzież z grupy ks. Macieja zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 6 maja, o godz. 19.00. Natomiast dorosłych, którzy pragnęliby przyjąć ten sakrament, prosimy o zgłaszanie się do ks. Macieja.
  10. Po Mszach świętych zapraszamy do kawiarenki, gdzie możemy zakupić prasę katolicką, do lektury której gorąco zachęcamy.