13 maja 2018 r. – VII Niedziela Wielkanocy, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 KOMUNIKATY PARAFIALNE

13 maja 2018 r. – VII Niedziela Wielkanocy

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

  1. Dzisiaj, w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej na Mszach świętych o godz. 9.00 i 12.30. Do Stołu Eucharystii przystąpi po raz pierwszy grupa 72 dziewczynek i 74 chłopców. Od jutra do piątku włącznie trwać będzie dla nich - Biały Tydzień.
  2. W dniu dzisiejszym, o godz. 18.00 odbędzie się uroczysty obrzęd przyjęcia do Margaretki 37 osób, które wyraziły chęć podjęcia się duchowej adopcji kapłanów z naszej parafii. Wcześniej, o godz. 17.00, zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie.
  3. W środę – 16 maja, przypada Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i Metropolii.
  4. W piątek - 18 maja odbędzie się pielgrzymka rowerowa dla członków Ruchu Apostolstwa Młodzieży do Powsina, do sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej. Zbiórka przed domem parafialnym i wyjazd o godz. 18.45.
  5. Natomiast w sobotę - 19 maja, pielgrzymka dla służby liturgicznej i Ruchu Apostolstwa Młodzieży do Niepokalanowa i Góry Kalwarii. Zbiórka przed kościołem i wyjazd o godz. 08.00 rano. Planowany powrót ok. godz. 16.00. Zapisy u ks. Łukasza.
  6. W sobotę 19 – maja, po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30 odbędzie się spotkanie modlitewno - formacyjne grupy parafialnej Różaniec Rodziców.
  7. Za tydzień, w niedzielę - 20 maja - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, przy ul. Franciszkańskiej 22, odbędzie się koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Koronacji dokona Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski podczas uroczystej Mszy Świętej, odprawionej o godz. 18.00, (poprzedzi ją czuwanie maryjne, które rozpocznie się o godz. 17.00). Ksiądz proboszcz zaprasza do udziału w tej uroczystości wszystkich księży, ojców zakonnych, siostry i braci zakonnych oraz wszystkich wiernych naszej archidiecezji.
  8. W przyszłą niedzielę kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.
  9. Wszystkie informacje zamieszczamy na naszej stronie internetowej. Po Mszach świętych serdecznie zapraszamy na spacer po ogrodach okalających nasz kościół, a zwłaszcza do kawiarenki na kawę i coś słodkiego. W kawiarence możemy również zakupić prasę katolicką.