20 maja 2018 r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

KOMUNIKATY PARAFIALNE

20 maja 2018 r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

  1. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź.
  2. W dniu dzisiejszym kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Nabożeństwo majowe - o godz. 17.30.
  3. Jutro – Święto N.M.P. – Matki Kościoła.
  4. W czwartek 24 maja - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które w ostatnich dniach pontyfikatu wprowadził papież Benedykta XVI. Tego dnia zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Jarecki udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.
  5. W piątek – 25 maja br., rozpoczniemy dziewięciodniową Nowennę do Opatrzności Bożej, która poprzedzi XI już Święto Dziękczynienia, obchodzone w tym roku w niedzielę – 03 czerwca, pod hasłem Dziękujemy za niepodległość.
  6. W sobotę - 26 maja br., nasza ministrancka drużyna piłkarska rozegra na boiskach parafii św. Anny w Warszawie - Wilanowie eliminacje do turnieju finałowego archidiecezji warszawskiej, który odbędzie się 02 czerwca w Pruszkowie. Życzymy powodzenia naszym młodym piłkarzom.
  7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która przypada w tym roku w czwartek – 31 maja. W związku z tym ks. Proboszcz kieruje serdeczną prośbę, aby pierwszy ołtarz przygotowały Siostry Dominikanki z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych; ołtarz drugi pracownicy cmentarza; ołtarz trzeci - młodzież; ołtarz czwarty – Wspólnota Kościoła Domowego naszej parafii. Jednocześnie składa serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy i w tym roku podejmą wysiłek i prace związane z przygotowaniem ołtarzy.
  8. Przypominamy, że wszystkie informacje zamieszczamy na naszej stronie internetowej. Po Mszach świętych serdecznie zapraszamy do kawiarenki. Możemy tam wypić kawę lub herbatę, zjeść coś słodkiego, jak również przejrzeć i zakupić prasę katolicką, do lektury której gorąco zachęcamy.