27 maja 2018 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

KOMUNIKATY PARAFIALNE

27.05.2018 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o 17.30. Po Mszy św. wieczornej, w domu parafialnym, spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Łukasza.
  2. Jutro – 37 rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski.
  3. W najbliższy czwartek – 31 maja – Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu, po Mszy św. o godz. 9.00, tradycyjnie wyruszy z naszego kościoła procesja do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ul. Puławską, następnie Klubową, Farbiarską, Łagiewnicką i przy Poczcie przejdzie w kierunku kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i dania świadectwa naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Do udziału w procesji niech włączą się dzieci komunijne w swoich strojach, a także wszystkie zespoły parafialne. Starajmy się również tego dnia przyozdobić posesje i nie parkować pojazdów na trasie procesji podczas jej trwania.
  4. Pamiętajmy, że udział w procesji nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. W Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Porządek Mszy świętych będzie następujący: godz. 7.30, 9.00 - po niej procesja, kolejnaMsza św. zaraz po procesji, a więc ok. godz. 11.30 i Msza wieczorowa - o godz. 18.00.
  5. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Informujemy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą w naszym kościele przez cały miesiąc czerwiec o godz. 17.30. Zapraszamy również na sąsiedzkie nabożeństwa czerwcowe, które odbywać się będą codziennie w czerwcu o godz. 20.30 przed domem Sióstr SacreCoeur, przy ul. Puchaczy 16.
  6. W tym tygodniu pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę w godzinach od 10.00 do 12.00, księża udadzą się do chorych z Komunią Świętą.
  7. W sobotę, o godz. 19.00 w naszym kościele – Wieczór Uwielbienia z Maryją.
  8. W dniu wczorajszym (sobota) nasza parafialna drużyna piłkarska pod opieką trenera - ks. Łukasza wzięła udział w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez parafię św. Anny w Wilanowie. W kategorii "szkoła podstawowa" nasi młodzi piłkarze zajęli 3 miejsce, w kategorii "gimnazjum" 2 miejsce i w kategorii "szkoła średnia" zajęli również 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych piłkarskich sukcesów naszej parafialnej drużynie.
  9. Przypominamy, że wszystkie informacje znajdziemy na naszej stronie internetowej. Po Mszach świętych, jak zawsze, serdecznie zapraszamy do kawiarenki, gdzie możemy przejrzeć i zakupić prasę katolicką.