15 lipca 2018 r. XV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

15 lipca 2018 r. - XV Niedziela Zwykła 

  1. Jutro – 16 lipca – Wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel. Jest to jednocześnie święto patronalne członków Parafialnego Zespołu Bractwa Szkaplerz Świętego. Dziękując za świadectwo ich wiary, życzymy obfitości Łask Bożych za przyczyną ich Przemożnej Patronki.
  2. Przypominamy, że podczas wakacji, a więc do 31 sierpnia włącznie, kancelaria parafialna czynna jest co drugi dzień: w poniedziałki, środy i piątki. W poniedziałek i piątek: w godzinach od 8.00 do 9.00 i po południu od 17.00 do 18.00. Natomiast w środy: od 8.00 do 9.00 i po południu od 18.30 do 19.30.
  3. Pamiętajmy, aby udając się do kościoła na Mszę św. w okresie wakacji zachować odpowiedni skromny strój mimo niekiedy wysokich temperatur.
  4. Na prośbę ks. Dziekana i Proboszcza parafii Błogosławionego Władysława z Gielniowa, jak również za zgodą i poparciem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, dzisiaj, po Mszach świętych dzieci Pani Haliny Biedrzyckiej przeprowadzają zbiórkę do puszek. Pani Halina jest wdową, została sama z sześciorgiem dzieci. Jest to rodzina głęboko wierząca i praktykująca, corocznie udająca się na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę. Pani Halina zawsze pomagała innym, a teraz sama potrzebuje pomocy na operację ratującą jej życie. Prosimy, w miarę możliwości otwórzmy nasze serca i wesprzyjmy dzisiaj Panią Halinę, podczas zbiórki.
  5. Wszystkie informacje znajdziemy na naszej stronie internetowej.
  6. Po Mszach świętych, serdecznie zapraszamy do kawiarenki na wspaniałe, domowe wypieki Pani Jadwigi. Przypominamy, że w kawiarence możemy również zakupić prasę katolicką, do lektury której nieustannie gorąco zachęcamy.