26 sierpnia 2018 r. Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej

KOMUNIKATY PARAFIALNE

26 sierpnia 2018 r. - XXI Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych, których polecamy Bogu w modlitwie wypominkowej.
  2. W sobotę – 01 września - 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Tego dnia, w naszej parafii, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbędą się uroczystości współorganizowane z Urzędem Dzielnicy Ursynów Miasta Stołecznego Warszawy. O godzinie 18.00 uroczysta Msza święta w intencji poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939 – 1945. Po Mszy św. przejście na cmentarz parafialny i dalszy ciąg uroczystości przy pamiątkowym głazie w rejonie kwater żołnierskich. Między innymi złożenie wiązanek i zapalenie zniczy. Gorąco zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tej uroczystości. W sposób szczególny zapraszamy młodzież i dzieci naszej parafii, dla której to spotkanie eucharystyczne u początku roku szkolnego, będzie okazją do pogłębienia uczuć patriotycznych oraz lekcją pamięci historycznej naszej Ojczyzny.
  3. W tym tygodniu: jutro – Wspomnienie Św. Moniki, a we wtorek Św. Augustyna. W środę – 29 sierpnia – Wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  4. W sobotę, o godz. 7.30, Msza św. ku czci Niepokalanego Serca N.M.P., po niej Akt Ofiarowania, z racji pierwszej soboty miesiąca. W godzinach od 10.00 do 12.00 księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną.
  5. Jeszcze dzisiaj, w ramach akcji: TORNISTER PEŁEN SZLACHETNYCH SERC", do kosza w tyle kościoła możemy składać nasze dary: zeszyty i przybory szkolne, które zostaną przekazane dzieciom żyjącym w trudnych warunkach materialnych.
  6. Parafialny zespół Caritas przyjmuje dzisiaj wpłaty na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia, która odbędzie się w sobotę – 08 września.
  7. Od 01 września wznawiają pracę wszystkie zespoły parafialne. Przywrócone zostają również stałe godziny urzędowania kancelarii parafialnej.
  8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć po Mszach św. w naszej kawiarence, do której, jak zawsze, serdecznie zapraszamy.