16 września 2018 r. XXIV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

16 września 2018 r. - XXIV Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Również dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. We wtorek – 18 września - Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, naszej Archidiecezji i Patrona młodzieży. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w uroczystej Mszy św. o godz. 18.00, w dniu ich Patrona. Podczas Mszy św. odbędzie się promocja ministrantów. Wspólną modlitwą rozpoczniemy również kolejny rok przygotowania kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że po Mszy św., w domu parafialnym, w sali na pierwszym piętrze, odbędzie się spotkanie dla młodzieży rozpoczynającej w tym roku przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu.
  3. Rodziców dzieci mających przystąpić do I Komunii Świętej w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w kościele, w najbliższą środę – 19 września - o godz. 18.30.
  4. Informujemy, że jesienny kurs dla narzeczonych rozpocznie się w poniedziałek - 24 września. Spotkania odbywać się będą w kolejne poniedziałki, o godz. 19.00, w domu parafialnym.
  5. Parafialny Zespół Caritas organizuje w sobotę 13 października pielgrzymkę na Jasną Górę. Osoby chętne, które nie zgłosiły jeszcze swojego udziału, proszone są o wpisanie się na listę wyłożoną w tyle kościoła. Koszt pielgrzymki - 60 zł.
  6. Jak zawsze, po Mszach świętych zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki. Możemy tam nie tylko wypić kawę czy herbatę; zjeść coś słodkiego, ale również nabyć prasę katolicką, do lektury której gorąco zachęcamy. Przypominamy, że wszystkie informacje znajdziemy na naszej stronie internetowej.