30 września 2018 r. XXVI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

30 września 2018 r. - XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj, o 17.30 – wypominki; o 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych Bogu w modlitwie wypominkowej.
 2. Jutro Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we wtorek Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; w czwartek Św. Franciszka z Asyżu, a w piątek Św. Faustyny Kowalskiej
 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii, odprawiane będą przez cały miesiąc październik, o godz. 17.30. W środy i piątki, modlitwę różańcową prowadzić będą dzieci naszej parafii.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi miesięcznej. W sobotę, w godzinach od 10.00 do 12.00 księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną.
 5. Przypominamy, że w dniach od 03 do 28 października w Rzymie obradować będzie XV Zgromadzenie ogólne synodu biskupów pod hasłem „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. W naszych modlitwach prośmy o owocny przebieg obrad synodu.
 6. Ojcowie Dominikanie, jak co roku, zapraszają na Dzień Modlitwy Różańcowej do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej na Służewie. Spotkanie rozpocznie się w sobotę – 06 października, o godz. 11.00. O godz. 12.00 uroczystą Mszę św. sprawował będzie J. Em. Kazimierz Kardynał Nycz. Po Mszy – agapa w budynku klasztoru. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są szczególnie członkowie parafialnych Kół Żywego Różańca.
 7. W naszej parafii – w sobotę – 06 października, po Mszy wieczornej o godz. 18.00 – Wieczór Uwielbienia z Maryją. W programie m.in. różaniec wynagradzający z medytacją oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 8. Również w sobotę, w Warszawie na Stadionie Narodowym spotkanie: STADION MŁODYCH. Skierowane jest ono szczególnie do młodych, ale zaproszony jest każdy, kto chce we wspólnocie żywego Kościoła modlić się i wielbić Boga. W planie Msza Święta, Adoracja, konferencje ciekawych mówców, i koncerty.
 9. W przyszłą niedzielę – 07 października, na Mszy św. o godz. 11.00, rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, wręczą swoim dzieciom poświęcone różańce. Po Mszy, o godz. 12.00, w domu parafialnym - Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
 10. Przypominamy że w poniedziałek – 24 września rozpoczął się jesienny cykl konferencji dla narzeczonych przygotowujący ich do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywają się w kolejne poniedziałki o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 11. Jak zawsze, zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć w kawiarence, do której serdecznie zapraszamy.
 12. W miesiącu wrześniu zmarli nasi parafianie:

+ Andrzej Gawryś – lat 66

+ Andrzej Matysiak – lat 63

+ Maria Gutowska – lat 67

+ Wojciech Abelec – lat 66

+ Jerzy Boguta – lat 56

+ Piotr Olbrysz – lat 62

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…