07 października 2018 r. XXVII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

07 października 2018 r. - XXVII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00, w domu parafialnym - katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
  2. Dzisiaj, o godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe, połączone z miesięczną Adoracją Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są przez cały miesiąc październik o godz. 17.30. W środy i piątki rozważania tajemnic Różańca Świętego prowadzą dzieci naszej parafii pod kierunkiem Sióstr Dominikanek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zachęcamy również do osobistej modlitwy różańcowej. Modlitwę różańcową w tym roku, zgodnie z prośbą Ojca Świętego Franciszka, każdego dnia, ofiarujemy w intencji Kościoła; kończymy ją antyfoną do Matki Bożej – „Pod Twoją obronę” i modlitwą do Św. Michała Archanioła.
  3. W najbliższą sobotę - 13 października - nabożeństwo różańcowe, wyjątkowo o godz. 17.00. Połączone ono będzie z nabożeństwem Fatimskim i procesją z figurą Matki Bożej.
  4. W przyszłą niedzielę – 14 października – obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski pod hasłem jest: Promieniowanie ojcostwa. Tego dnia, o godz. 9.00, Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski odprawi Mszę św. w bazylice Świętego Krzyża, na Krakowskim Przedmieściu, która transmitowana będzie przez Polskie Radio. Z okazji Dnia Papieskiego w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, 14 października, o godz. 17.00 odbędzie się uroczysty koncert, na który zaprasza Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wstęp wolny. Koncert będzie transmitowany przez TVP 1. Tradycyjnie w Dniu Papieskim, przed kościołami i na ulicach Warszawy, prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Ta forma pomocy młodzieży jest „żywym pomnikiem” naszej wdzięczności Świętemu Janowi Pawłowi II za całe jego życie.
  5. Instytut Myśli Schumana zaprasza parafian, a szczególnie członków Rycerstwa Maryi na Modlitwę bez Granic, która odbędzie się 13 października, w dzień Fatimski, w kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu 3, o godz. 19.30.
  6. Po Mszach świętych serdecznie zapraszamy na spacer po ogrodzie, jak również do naszej kawiarenki, w której nie tylko możemy zakupić prasę katolicką, ale również zjeść coś słodkiego z domowych wypieków, wypić gorącą kawę czy herbatę. Serdecznie zapraszamy.