14 października 2018 r. XXVIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

14 października 2018 r. - XXVIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, XVIII Dzień Papieski, , który w tym roku obchodzimy pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Tradycyjnie, przed kościołami i na ulicach Warszawy, prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Składając ofiarę na ten cel i pomagając uzdolnionej, a potrzebującej wsparcia finansowego młodzieży, jednocześnie budujemy „żywy pomnik” naszej wdzięczności Świętemu Janowi Pawłowi II za całe jego życie. Z okazji Dnia Papieskiego, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, o godz. 17.00, odbędzie się uroczysty koncert, na który zaprasza Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wstęp wolny. Koncert będzie transmitowany przez TVP 1.
  2. W dniu dzisiejszym, o godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszym kościele przez cały miesiąc październik o godz. 17.30. W środy i piątki rozważania tajemnic Różańca Świętego prowadzą dzieci naszej parafii pod kierunkiem Sióstr Dominikanek.
  3. W tym tygodniu: jutro, Wspomnienie Św. Teresy z Avila; we wtorek Wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej – i czterdziesta rocznica wyboru Papieża, Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową w Rzymie; w czwartek - Święto Świętego Łukasza Ewangelisty - dzień Imienin Księdza Łukasza, którego obejmujemy swoją modlitwą, wypraszając obfitość Łask Bożych dla Jego posługi kapłańskiej w naszej parafii. W piątek – Wspomnienie Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika, oraz 34 rocznica jego męczeńskiej śmierci. Tego dnia, w sanktuarium Ks. Jerzego na Żoliborzu, o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św.
  4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza Seniorów - w sobotę - 20 października na spotkanie, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 10.00. Po jej zakończeniu będzie miał miejsce poczęstunek w kawiarence "U Świętych Piotra i Pawła".
  5. Również w sobotę – po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.30, w kościele rozpocznie się pierwsza część spotkania grupy „Różaniec Rodziców”. Druga część spotkania odbędzie się w domu parafialnym.
  6. W przyszłą niedzielę – 21 października, Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną, która zapoczątkuje Tydzień Misyjny, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”. W związku z tym, w przyszłą niedzielę, ofiary składane na tacę podczas Mszy świętych, przeznaczone będą na cele misyjne.
  7. Za tydzień, po Mszach świętych, wolontariusze naszej parafii przeprowadzą kwestę do puszek na potrzeby i statutową działalność Parafialnego Zespołu CARITAS, który obejmuje troską rodziny i najbardziej potrzebujących w naszej wspólnocie.
  8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W najbliższym czasie będziemy nawiedzać groby naszych bliskich. Zapalimy znicze, złożymy kwiaty. Pamiętajmy jednak o tym, że ci, którzy odeszli ze znakiem wiary, oczekują od nas przede wszystkim modlitwy, ofiary Mszy św. odprawianej w ich intencji. Na WYPOMINKI przyjmujemy: po Mszach świętych - w zakrystii; a w tygodniu - w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W Uroczystość Wszystkich Świętych 01 listopada – po Mszy świętej, która zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 12.30, wyruszy na cmentarz procesja. Podczas procesji modlitwy za zmarłych. 
  9. Po Mszach świętych, zapraszamy na spacer po ogrodzie, jak również do naszej kawiarenki „U Świętego Piotra i Pawła”, w której nie tylko możemy zakupić prasę katolicką, do lektury której gorąco zachęcamy, ale również zjeść coś słodkiego i wypić kawę czy herbatę. Serdecznie zapraszamy.