21 października 2018 r. XXIX Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

21 października 2018 r. – XXIX Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę a przeznaczone na cele misyjne.
  2. W dniu dzisiejszym Różaniec w intencji misji, o godz. 17.30. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiane są przez cały miesiąc październik o godz. 17.30. W środy i piątki, rozważania różańcowe prowadzą dzieci naszej parafii pod kierunkiem Sióstr Dominikanek.
  3. Jutro: wspomnienie Świętego Jana Pawła II.
  4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W najbliższym czasie będziemy nawiedzać groby naszych bliskich. Zapalimy znicze, złożymy kwiaty. Pamiętajmy jednak o tym, że ci, którzy odeszli ze znakiem wiary, oczekują od nas przede wszystkim modlitwy, ofiary Mszy św. odprawianej w ich intencji. Na WYPOMINKI przyjmujemy: po Mszach świętych - w zakrystii; w tygodniu - w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. W Uroczystość Wszystkich Świętych 01 listopada – po Mszy świętej, która zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 12.30, wyruszy na cmentarz procesja. Podczas procesji modlitwy za zmarłych.
  5. Za tydzień, po Mszach świętych, w tylnej części kościoła, będziemy mogli nabyć miniatury„Świecy Niepodległości”, które zapalimy w swoich domach w Święto Narodowe - 11 listopada, w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.
  6. Dzisiaj wolontariusze naszej parafii przeprowadzają kwestę do puszek na potrzeby i statutową działalność Parafialnego Zespołu CARITAS, który obejmuje troską rodziny i najbardziej potrzebujących w naszej wspólnocie.
  7. Zaglądajmy na naszą stronę internetową. Po Mszach świętych bardzo serdecznie zapraszamy do kawiarenki znajdującej się w północnej części ogrodu okalającego nasz kościół. Możemy tam również zakupić prasę katolicką, do lektury której, jak zawsze, gorąco zachęcamy.