28 października 2018 r. XXX Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

28 października 2018 r. – XXX Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
  2. W czwartek – 01 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. W najbliższych dniach będziemy nawiedzać groby naszych bliskich. Zapalimy znicze, złożymy kwiaty. Pamiętajmy jednak o tym, że ci, którzy odeszli ze znakiem wiary, oczekują od nas przede wszystkim modlitwy, ofiary Mszy św. odprawianej w ich intencji. Na WYPOMINKI przyjmujemy: po Mszach świętych - w zakrystii; a w tygodniu - w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania; 01 listopada księża i siostry zakonne przyjmować będą na WYPOMINKI również na naszym cmentarzu.
  3. W Uroczystość Wszystkich Świętych 01 listopada – po Mszy świętej, która zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 12.30 wyruszy na cmentarz procesja. Podczas procesji modlitwy za zmarłych. Gdyby okazało się, że pogoda uniemożliwi przejście procesji, procesja z modlitwami za zmarłych odprawiona zostanie w kościele.
  4. W piątek02 listopadaWspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 18.00 Uroczysta Msza św. w intencji zmarłych polecanych Bogu w modlitwie wypominkowej. Po Mszy św. procesja z modlitwami za zmarłych - w kościele.
  5. Od 01 do 08 listopada włącznie, można będzie uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Przypominamy, że nawiedzenie cmentarza w dniu dzisiejszym, jak również w dniu 01 listopada nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej.
  6. 03 listopada przypada pierwsza sobota miesiąca. W godzinach od 10.00 do 12.00, księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. Tego dnia zapraszamy do naszej świątyni na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”, który rozpocznie się po Mszy św. wieczornej.
  7. Od soboty – 03 listopada, będziemy mogli zgłaszać w zakrystii, a także w kancelarii parafialnej, intencje Mszy świętych na pierwszą połowę roku 2019. Zachęcamy, by z ofiarą Mszy św. wiązać różne wydarzenia w naszym życiu. Przyjmujemy także na Msze św. gregoriańskie. 
  8. Po Mszy św., w tylnej części kościoła, będziemy mogli nabyć miniatury „Świecy Niepodległości”, które zapalimy w swoich domach - 11 listopada - w Święto Narodowe i setną rocznicę odzyskania niepodległości. W ten szczególny dzień postarajmy się również przyozdobić nasze posesje flagami narodowymi, które również możemy zakupić przy wyjściu z kościoła.
  9. Po Mszach świętych, jak zawsze, zapraszamy na coś słodkiego do naszej kawiarenki, Przypominamy, że możemy tam również zakupić prasę katolicką, do lektury której gorąco zachęcamy.