4 listopada 2018 r. – XXXI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY PARAFIALNE

04.11.2018 r. – XXXI Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, o 17.30 – modlitwa wypominkowa.
  2. Przypominamy, że do czwartku 08 listopada włącznie, można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.
  3. W niedzielę, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Z tej racji w Świątyni Opatrzności Bożej, o godz. 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. O godz. 17.00 rozpocznie się okolicznościowy koncert. W naszym kościele Msza Święta za Ojczyznę o godz. 18.00. Jeszcze dzisiaj, po Mszy św., w tylnej części kościoła, będziemy mogli nabyć miniatury „Świecy Niepodległości”, które zapalimy w swoich domach - 11 listopada - w setną rocznicę odzyskania niepodległości. W ten szczególny dzień postarajmy się także przyozdobić nasze posesje flagami narodowymi, które również możemy zakupić przy wyjściu z kościoła.
  4. Parafialny Chór „Jubilate Deo” zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty z emisji głosu. Odbędą się one w sobotę, 10 listopada od godz. 9.00 do 11.30 w domu parafialnym, a poprowadzi je solistka Polskiej Opery Królewskiej, Magdalena Rucińska. Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji u naszej organistki, siostry Wojciechy, do której też prosimy zgłaszać udział w warsztatach.
  5. Przypominamy, że możemy już zgłaszać w zakrystii, a także w kancelarii parafialnej, intencje Mszy świętych na pierwszą połowę roku 2019.
  6. Jak zawsze zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Po Mszach świętych zapraszamy na coś słodkiego do naszej kawiarenki, gdzie możemy przejrzeć i zakupić bieżącą prasę katolicką, do lektury której gorąco zachęcamy.

 

W październiku zmarli nasi parafianie:

+ Maria Roskosz – lat 80

+ Maria Cichocka – lat 74

+ Jerzy Marciński – lat 77

+ Czesław Krajewski – lat 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...